7 klíčových informací, které byste měli vědět o Zonky (2020)

Služba Zonky vtrhla do České republiky jako lavina a od té doby úspěšně soupeří s bankami na trhu spotřebitelských půjček. Láká hlavně na nízký úrok a koncept, kdy “lidé půjčují lidem”. Zajímá vás, jestli se půjčka na Zonky vyplatí? Připravili jsme pro vás 7 klíčových informací, které by měl o Zonky vědět každý, kdo si chce půjčit.
Od redakce Fondik.cz
11/9/19

Na Fondíku jsme už Zonky podrobně rozebírali ve velkém průvodci. Služba dopadla velmi dobře - ocenili jsme hlavně nízký úrok a férový přístup. Ten se projevuje i v maličkostech: například smlouva o půjčce je na Zonky velmi jednoduchá a má pouze 4 strany, které jsou napsány srozumitelně a bez nějakých háčků.

Co se týče dalších informací o službě Zonky, měli byste vědět, že:

1. Zonky půjčuje už od 2,99 % p.a.

Úrok na Zonky začíná na 2,99 % ročně (s ročním RPSN 3,64 %). Na tato čísla dosáhnou jen ti žadatelé o půjčku, kteří mají stálý příjem, nemají záznam v registru dlužníků a je u nich pravděpodobné, že svou půjčku v budoucnu bez problému splatí.

Pokud jste pro Zonky rizikovější klient (a máte například záznam v registru dlužníků), váš úrok poroste. Maximální roční úrok, který vám Zonky nabídne, je 19,99 % (s maximálním ročním RPSN 31,94 %).

Výše úroku je vždy spočítána po vyplnění žádosti o půjčku. Zonky vás poté informuje o tom, jaký úrok vám může nabídnout. Pokud se vám úrok nelíbí, můžete se se Zonky zkusit domluvit na jeho snížení - budete ale potřebovat argumenty, proč by se tak mělo stát (může mezi nimi být například vaše bezproblémová schopnost splácet nebo vysoký měsíční příjem).

Nechat si spočítat váš úrok a vyřídit půjčku na Zonky online můžete ZDE.

2. Zonky půjčuje 20 000 Kč - 750 000 Kč na 6 měsíců až 7 let

Půjčka přes Zonky může být v rozmezí od 20 000 korun do 750 000 korun. Její trvání se odvíjí od toho, jakou si zvolíme výši splátek, je to však vždy nejméně 6 měsíců a nejvýše 7 let.

Internetová stránka Zonky a formulář žádosti o půjčku - jako první volíme, kolik si chceme půjčit a kolik můžeme splácet.
První krok žádosti o půjčku, ve kterém zvolíte, kolik si chcete půjčit a kolik můžete splácet.

Pokud si půjčku vezmete a v budoucnu budete chtít provést mimořádnou splátku, nebo pokud dokonce budete chtít splatit předčasně celou půjčku, na Zonky je to možné. Tato možnost je navíc zdarma.

3. Zonky nepůjčuje lidem v exekuci

Na rozdíl od některých nepoctivých nebankovních společností Zonky nepůjčuje lidem, kteří jsou aktuálně v exekuci. Zonky si je vědomé toho, že tito lidé si často půjčují jen proto, aby mohli splatit své další půjčky, a dostávají se tak do nebezpečné dluhové spirály. A to je něco, co služba Zonky nechce podporovat.

Pokud ale žadatel o půjčku exekuci absolvoval, zvládl a od té doby uplynulo už 5 nebo více let, Zonky mu v takovém případě půjčí. Jen to nebude na úrok 2,99 % p.a., ale o něco vyšší.

4. Na Zonky si půjčuje stále více Čechů

Že se koncept “lidé půjčují lidem” osvědčil, dokazují čísla a informace, které máme o Zonky k dispozici. Služba od svého vzniku v roce 2015 rozpůjčovala už více než 8 miliard korun a aktuálně jí patří zhruba 4 % trhu se spotřebitelskými úvěry. Management firmy se pak vyjádřil, že jeho ambicí je dlouhodobě získat 10 % trhu.

I čísla návštěvnosti webu zonky.cz ukazují, že se službě skvěle daří. Jak je vidět na tomto grafu, návštěvnost webu roste a v srpnu 2019 stránka zaznamenala dokonce 1,19 milionu návštěv.

Vývoj návštěvnosti webu Zonky.cz měřený službou Similarweb. Srpnová návštěvnost byla 1,19 milionu uživatelů.
Vývoj návštěvnosti webu Zonky. Zdroj: Similarweb

5. Nejoblíbenějším úvěrem je refinancování drahých půjček

Pokud se podíváme na nejoblíbenější druh úvěru na Zonky, je jím refinancování půjček. Jde o drahé a nevýhodné půjčky, které si lidé v posledních letech nabrali, a které mohou nyní předčasně splatit díky levnějšímu úvěru, který si vezmou od Zonky.

I pro refinancování půjček lze na Zonky získat velmi nízký úrok 2,99 % ročně. Nejrychlejší cesta, jak si na Zonky půjčit na refinancování drahých půjček, vede přes tento odkaz.

Internetová stránka portálu Zonky s nabídkou refinancování půjčky od 2,99 %.
Refinancování půjček jde na Zonky vyřídit s úrokem začínajícím na 2,99 %.
Reprezentativní příklad: Nejnižší úrok na Zonky je 2,99 % p.a. a více než polovina jejich zákazníků s půjčkou 150 000 Kč získá od Zonky úrok do 5,99 % p.a., RPSN pro tento reprezentativní příklad je 7,04 %, splátka 2 958 Kč, poslední splátka 2 894 Kč a jednorázový poplatek 2 % (v tomto případě 3 000 Kč). Celkem klient zaplatí po 5 letech 177 416 Kč za půjčených 150 000 Kč. Doba splácení může být od 6 měsíců do 7 let. Maximální RPSN je 31,94 %.

6. Vyřízení půjčky na Zonky trvá i 5 minut

Vedle nízkého úroku je pro většinu žadatelů o půjčku důležitá i rychlost, s jakou jim úvěr bude poskytnut. Toho jsou si v Zonky dobře vědomi a avizují, že půjčku můžete získat už během 5ti minut.

V některých případech to může trvat trochu déle (většinou několik hodin, maximem jsou pak 2 pracovní dny). Jde hlavně o případy, kdy služba Zonky potřebuje prověřit některé informace, které jste jí poskytli.

Zároveň ale platí, že pokud nemáte záznam v registru dlužníků, máte pravidelný příjem a profilově odpovídáte člověku, který nebude mít problém při splácení svých závazků, půjčku opravdu dostanete během několika minut.

7. Půjčka na Zonky jde pojistit

Pokud se bojíte toho, že v budoucnu nebudete schopni vaši půjčku splácet, můžete si půjčku pro takový případ pojistit. Tato možnost je nabízena pojišťovnou Maxima a říká se jí “Zonkyho záchranná vesta”.

Stránka s červenou vestou a textem, který popisuje výhody pojištění půjčky na Zonky.
Pojištění půjčky na Zonky, které chrání před nenadálou neschopností splácet.

Konkrétní nabídka pojištění vám bude poskytnuta po vyplnění online poptávky současně s nabídkou půjčky. Abyste si mohli pojištění sjednat, musíte být mladší 65 let, nesmíte být v té době v žádném stupni invalidity, v pracovní neschopnosti a ani držiteli ZTP/P průkazu.

Výše pojistného odpovídá 8,9 % z vaší měsíční splátky a zaokrouhluje se na celé koruny směrem dolů. Platit navíc skoro 9 % z měsíční splátky může být pro většinu lidí zbytečné, přece jen se jedná o hodně peněz. Na druhou stranu se může pojištění hodit všem, u kterých reálně hrozí, že v budoucnu nebudou moci splácet. Pojištění tuto možnost celkem spolehlivě kryje. Je proto na každém, aby si určil, zda se mu pojištění vyplatí nebo ne. Více o tom, jak pojištění půjčky funguje, včetně příkladů, na které se pojištění vztahuje, se můžete dočíst v naší recenzi služby Zonky.

Doufáme, že vám náš článek pomohl, a že nyní o službě Zonky víte všechno, co vás zajímalo. Zonky je z našeho pohledu aktuálně nejvýhodnější úvěrová společnost, která poskytuje transparentní a férové půjčky. Pokud si na Zonky chcete půjčit, stačí kliknout na tento odkaz, který vás přesměruje na jejich oficiální web.