7 klíčových informací, které byste měli vědět o Zonky (2020)

Služba Zonky vtrhla do České republiky jako lavina a od té doby úspěšně soupeří s bankami na trhu spotřebitelských půjček. Láká hlavně na nízký úrok a koncept, kdy “lidé půjčují lidem”. Zajímá vás, jestli se půjčka na Zonky vyplatí? Připravili jsme pro vás 7 klíčových informací, které by měl o Zonky vědět každý, kdo si chce půjčit.
Od
redakce Fondik.cz
11/9/19

Na Fondíku jsme už Zonky podrobně rozebírali ve velkém průvodci. Služba dopadla velmi dobře - ocenili jsme hlavně nízký úrok a férový přístup. Ten se projevuje i v maličkostech: například smlouva o půjčce je na Zonky velmi jednoduchá a má pouze 4 strany, které jsou napsány srozumitelně a bez nějakých háčků.

Co se týče dalších informací o službě Zonky, měli byste vědět, že:

1. Zonky půjčuje už od 2,99 % p.a.

Úrok na Zonky začíná na 2,99 % ročně (s ročním RPSN 3,64 %). Na tato čísla dosáhnou jen ti žadatelé o půjčku, kteří mají stálý příjem, nemají záznam v registru dlužníků a je u nich pravděpodobné, že svou půjčku v budoucnu bez problému splatí.

Pokud jste pro Zonky rizikovější klient (a máte například záznam v registru dlužníků), váš úrok poroste. Maximální roční úrok, který vám Zonky nabídne, je 19,99 % (s maximálním ročním RPSN 31,94 %).

Výše úroku je vždy spočítána po vyplnění žádosti o půjčku. Zonky vás poté informuje o tom, jaký úrok vám může nabídnout. Pokud se vám úrok nelíbí, můžete se se Zonky zkusit domluvit na jeho snížení - budete ale potřebovat argumenty, proč by se tak mělo stát (může mezi nimi být například vaše bezproblémová schopnost splácet nebo vysoký měsíční příjem).

PŮJČTE SI NA ZONKY

2. Zonky půjčuje 20 000 Kč - 750 000 Kč na 6 měsíců až 7 let

Půjčka přes Zonky může být v rozmezí od 20 000 korun do 750 000 korun. Její trvání se odvíjí od toho, jakou si zvolíme výši splátek, je to však vždy nejméně 6 měsíců a nejvýše 7 let.

Internetová stránka Zonky a formulář žádosti o půjčku - jako první volíme, kolik si chceme půjčit a kolik můžeme splácet.
První krok žádosti o půjčku, ve kterém zvolíte, kolik si chcete půjčit a kolik můžete splácet.

Pokud si půjčku vezmete a v budoucnu budete chtít provést mimořádnou splátku, nebo pokud dokonce budete chtít splatit předčasně celou půjčku, na Zonky je to možné. Tato možnost je navíc zdarma.

3. Zonky nepůjčuje lidem v exekuci

Na rozdíl od některých nepoctivých nebankovních společností Zonky nepůjčuje lidem, kteří jsou aktuálně v exekuci. Zonky si je vědomé toho, že tito lidé si často půjčují jen proto, aby mohli splatit své další půjčky, a dostávají se tak do nebezpečné dluhové spirály. A to je něco, co služba Zonky nechce podporovat.

Pokud ale žadatel o půjčku exekuci absolvoval, zvládl a od té doby uplynulo už 5 nebo více let, Zonky mu v takovém případě půjčí. Jen to nebude na úrok 2,99 % p.a., ale o něco vyšší.

4. Na Zonky si půjčuje stále více Čechů

Že se koncept “lidé půjčují lidem” osvědčil, dokazují čísla a informace, které máme o Zonky k dispozici. Služba od svého vzniku v roce 2015 rozpůjčovala už více než 8 miliard korun a aktuálně jí patří zhruba 4 % trhu se spotřebitelskými úvěry. Management firmy se pak vyjádřil, že jeho ambicí je dlouhodobě získat 10 % trhu.

I čísla návštěvnosti webu zonky.cz ukazují, že se službě skvěle daří. Jak je vidět na tomto grafu, návštěvnost webu roste a v srpnu 2019 stránka zaznamenala dokonce 1,19 milionu návštěv.

Vývoj návštěvnosti webu Zonky.cz měřený službou Similarweb. Srpnová návštěvnost byla 1,19 milionu uživatelů.
Vývoj návštěvnosti webu Zonky. Zdroj: Similarweb

5. Nejoblíbenějším úvěrem je refinancování drahých půjček

Pokud se podíváme na nejoblíbenější druh úvěru na Zonky, je jím refinancování půjček. Jde o drahé a nevýhodné půjčky, které si lidé v posledních letech nabrali, a které mohou nyní předčasně splatit díky levnějšímu úvěru, který si vezmou od Zonky.

I pro refinancování půjček lze na Zonky získat velmi nízký úrok 2,99 % ročně. Nejrychlejší cesta, jak si na Zonky půjčit na refinancování drahých půjček, vede přes tento odkaz.

Internetová stránka portálu Zonky s nabídkou refinancování půjčky od 2,99 %.
Refinancování půjček jde na Zonky vyřídit s úrokem začínajícím na 2,99 %.
Reprezentativní příklad: Reprezentativní příklad se týká půjčky ve výši 150 000 Kč s úrokovou sazbou 5,99 % p.a., se splatností 60 měsíců, splátkou 2 957 Kč, poslední splátkou 2951,32 Kč, jednorázovým 2% poplatkem z výše půjčky (zde 3000 Kč rozpočítaný do prvních 3 splátek půjčky) a s výslednou RPSN 7,03 %. Celou výši půjčky vyplatíme na účet zákazníka. Celkem zákazník zaplatí 177 414,32 Kč.

6. Vyřízení půjčky na Zonky trvá i 5 minut

Vedle nízkého úroku je pro většinu žadatelů o půjčku důležitá i rychlost, s jakou jim úvěr bude poskytnut. Toho jsou si v Zonky dobře vědomi a avizují, že půjčku můžete získat už během 5ti minut.

V některých případech to může trvat trochu déle (většinou několik hodin, maximem jsou pak 2 pracovní dny). Jde hlavně o případy, kdy služba Zonky potřebuje prověřit některé informace, které jste jí poskytli.

Zároveň ale platí, že pokud nemáte záznam v registru dlužníků, máte pravidelný příjem a profilově odpovídáte člověku, který nebude mít problém při splácení svých závazků, půjčku opravdu dostanete během několika minut.

7. Půjčka na Zonky jde pojistit

Pokud se bojíte toho, že v budoucnu nebudete schopni vaši půjčku splácet, můžete si půjčku pro takový případ pojistit. Tato možnost je nabízena pojišťovnou Maxima a říká se jí “Zonkyho záchranná vesta”.

Stránka s červenou vestou a textem, který popisuje výhody pojištění půjčky na Zonky.
Pojištění půjčky na Zonky, které chrání před nenadálou neschopností splácet.

Konkrétní nabídka pojištění vám bude poskytnuta po vyplnění online poptávky současně s nabídkou půjčky. Abyste si mohli pojištění sjednat, musíte být mladší 65 let, nesmíte být v té době v žádném stupni invalidity, v pracovní neschopnosti a ani držiteli ZTP/P průkazu.

Výše pojistného odpovídá 8,9 % z vaší měsíční splátky a zaokrouhluje se na celé koruny směrem dolů. Platit navíc skoro 9 % z měsíční splátky může být pro většinu lidí zbytečné, přece jen se jedná o hodně peněz. Na druhou stranu se může pojištění hodit všem, u kterých reálně hrozí, že v budoucnu nebudou moci splácet. Pojištění tuto možnost celkem spolehlivě kryje. Je proto na každém, aby si určil, zda se mu pojištění vyplatí nebo ne. Více o tom, jak pojištění půjčky funguje, včetně příkladů, na které se pojištění vztahuje, se můžete dočíst v naší recenzi služby Zonky.

Doufáme, že vám náš článek pomohl, a že nyní o službě Zonky víte všechno, co vás zajímalo. Zonky je z našeho pohledu aktuálně nejvýhodnější úvěrová společnost, která poskytuje transparentní a férové půjčky. Pokud si na Zonky chcete půjčit, stačí kliknout na tento odkaz, který vás přesměruje na jejich oficiální web.