Jak půjčku od Zonky hodnotí recenze na internetu (2020)

Zajímá vás, jak lidé hodnotí půjčku od Zonky? Uvažujete o tom, že byste si na Zonky půjčili, ale nejprve si chcete projít uživatelské recenze a zjistit, jestli Zonky nabízí férové a kvalitní služby? Právě pro vás je náš dnešní článek.
Od
redakce Fondik.cz
28/9/19

Prošli jsme internet a našli desítky hodnocení od skutečných lidí, kteří si na Zonky půjčili a svěřili se se svou zkušeností. Nyní vám tyto recenze přinášíme, abyste si na Zonky mohli udělat názor i vy.

Recenze Zonky na Googlu

Recenze na Googlu patří mezi ty spolehlivé. Fungují tak, že každý, kdo se chce podělit se svou zkušeností s danou službou, může napsat krátkou uživatelskou recenzi:

Screenshot s recenzemi služby Zonky na Googlu - služba tam má celkem 144 recenzí a skóre 4,8 hvězdičky z 5.

Pro napsání recenze je potřeba mít účet na Googlu. U recenze se také objeví celé jméno. To často odradí různé anonymní uživatele, kteří si chtějí jen stěžovat a neposkytují hodnotnou zpětnou vazbu.

Zonky má na Googlu v době psaní článku celkem 144 recenzí a průměrné hodnocení 4,8 hvězdiček z 5.

To je velmi slušné skóre. Finanční služby dosahují na Googlu zpravidla nižšího hodnocení (například další český fintech projekt Twisto tam má hodnocení 4 hvězdičky).

Pojďme se nyní podívat na to, čeho si uživatelé Googlu na Zonky cení a s čím naopak nebyli spokojeni.

Co si lidé nejvíce a nejčastěji chválili:

1. Profesionální a příjemnou komunikaci

5 měsíců stará recenze služby Zonky na Googlu - recenzentka Lucie chválí proklientský přístup a rychlou komunikaci.
Měsíc stará recenze služby Zonky na Googlu - recenzentka Ladislava chválí komunikaci a to, že jí peníze přišly do 5 minut.
3 týdny stará recenze služby Zonky na Googlu - recenzent Rostislav chválí úroveň komunikace a rychlost vyřízení půjčky.
5 měsíců stará recenze služby Zonky na Googlu - recenzent Ondra chválí osobní přístup a úrok, který byl lepší než v bance.

Jak je vidět z uživatelských recenzí, komunikace se Zonky je bezproblémová a profesionální, což můžeme potvrdit i my sami. Zonky jsme zkusili kontaktovat na emailu (odpověď nám přišla druhý den), Facebooku (odpověď přišla po 7 hodinách) i telefonicky. Vždy jsme se dozvěděli informace, které jsme potřebovali. Komunikace byla příjemná - naše zkušenost je, že pokud člověk něco řeší s bankami nebo úvěrovými společnostmi, operátoři většinou nejsou moc příjemní a chtějí mít hovor co nejrychleji za sebou. To však není případ Zonky.

PŮJČTE SI NA ZONKY

2. Rychlé vyřízení půjčky

Měsíc stará recenze služby Zonky na Googlu - recenzent Jarek chválí rychlé vyřízení půjčky a přehledné webové stránky.
4 měsíce stará recenze služby Zonky na Googlu - recenzentka Lucie chválí, že je vše "neskutečně rychlé".
3 měsíce stará recenze služby Zonky na Googlu - recenzentka janetta děkuje Zonky za rychlé vyřízení a schválení úvěru.
Recenze služby Zonky na Googlu - recenzent Petr píše, že zažil "super rychlost a super přístup".
Recenze služby Zonky na Googlu - recenzent Josef píše, že schválení půjčky bylo rychlejší a podmínky lepší než u jeho banky.

Jak je vidět, rychlé vyřízení půjčky si v recenzích na Googlu chválí hned několik uživatelů. Naše zkušenost je, že na Zonky půjčku vyřídíte opravdu rychle (nejrychleji během několika minut a nejpozději během několika hodin).

Zdržení může nastat v případě, kdy je váš profil o něco rizikovější než profil běžného klienta, a Zonky proto bude k sestavení nabídky potřebovat více času. V tomto případě se doba vyřízení půjčky pohybuje v řádu hodin až dnů. Maximálně budete na vyřízení půjčky čekat 2 dny.

3. Nízký úrok a RPSN

Recenze služby Zonky na Googlu - recenzent Martin chválí, že dostal lepší úrok než v bance a peníze měl do 5 minut na účtu.
Recenze služby Zonky na Googlu - recenzentka Jitka chválí, že vše bylo vyřízeno do 5 minut za "opravdu nízký úrok".
Recenze služby Zonky na Googlu - recenzent Miroslav chválí, že vše vyřídil jednoduše a rychle s nízkým úrokem a RPSN.
Recenze služby Zonky na Googlu - recenzent Jan chválí, že je služba perfektní a má nízké úroky a RPSN.
Recenze služby Zonky na Googlu - recenzent Radek chválí, že má služba výhodné úrokové podmínky a férové jednání.

Pokud by vás zajímalo, za jakých podmínek si jde na Zonky půjčit, tak ten nejnižší úrok je 2,99 % ročně (s ročním RPSN 3,64 %). Tento úrok dostanou ti nejméně rizikoví klienti, kteří mají pravidelnou mzdu a nikdy v minulosti neměli problém se splácením svých závazků.

Pokud jste v minulosti měli nějaký škraloup a zpozdili jste se se splátkou (nemusí to být jen půjčka, ale třeba i faktura za telefon), váš úrok poroste. Maximální úrok, který vám Zonky může nabídnout, je 19,99 % p.a. (s ročním RPSN 31,94 %).

Když to shrneme, můžeme říct, že drtivá většina uživatelských recenzí na Googlu hovoří o Zonky pozitivně až nadšeně.

Pojďme se nyní podívat na to, co vytknuli Zonky ti, kteří nebyli spokojení:

1. Úrok pro některé klienty může být vyšší než 2,99 % ročně

Recenze služby Zonky na Googlu - recenzent Lukáš si stěžuje, že "je to lichva". Byl mu nabídnut úrok 13 % ročně.

Tento recenzent si stěžuje, že mu Zonky nabídlo vyšší úrok než 2,99 % p .a. V tomto případě je však kritika neoprávněná. Zonky v reklamách jasně inzeruje to, že úrok začíná na 2,99 % ročně. To v praxi znamená, že úrok 2,99 % dostanou jen někteří žadatelé o půjčku.

Pokud máte například záznam v registru dlužníků, nemáte stálý příjem nebo jste v minulosti měli problémy se splácením svých závazků, jste pro Zonky o něco rizikovější než jiní klienti, a proto vám budou muset nabídnout o něco vyšší úrok. Maximální úrok, který vám Zonky nabídne, je 19,99 % p.a.

2. Půjčka nebyla vyřízena do 5 minut

Recenze služby Zonky na Googlu - recenzent V. si stěžuje, že na peníze čekal 3 dny a dostal úrok 9,5 % ročně.

Další kritiku si Zonky vysloužilo za to, že půjčka nebyla vyřízena do 5ti minut, jak Zonky inzeruje v reklamě.

V tomto případě platí, že ti nejméně rizikoví klienti se stálým příjmem a bezproblémovou finanční minulostí mohou úvěr opravdu získat během několika minut.

Pokud ale do tohoto profilu jako žadatel nezapadáte, potřebuje Zonky více času na to, aby mohlo spočítat vaši nabídku a finální výši úroku. V takovém případě bude vyřízení půjčky trvat o něco déle, zpravidla několik hodin a maximálně 2 dny, jak už bylo řečeno.

Recenze Zonky na Facebooku

Facebook je skvělým místem, kde se můžeme dozvědět, jestli je služba kvalitní nebo ne. Uživatelé, kteří zde hodnotí, jsou téměř vždy skuteční lidé - a pokud už se zde objeví nějaký fake, velmi často ho odhalíme po rozkliknutí profilu (bude mít málo přidaných fotek, málo přátel atd.).

Služba Zonky má na Facebooku hodnocení 4,5 hvězdičky z 5 od celkem 1072 uživatelů:

Screenshot facebookové stránky služby Zonky, která zde má celkem 1072 hodnocení s celkovým skóre 4,5 hvězdičky z 5.

PŮJČTE SI NA ZONKY

Pojďme se nyní podívat na 5 recenzí od lidí, kteří si na Zonky půjčili a pak se se svou zkušeností podělili na Facebooku.

Poznámka: Snažili jsme se vybrat co nejzajímavější a nejdelší recenze, které službu popsaly co nejobjektivněji.

Facebooková recenze služby Zonky - Pája chválí rychlost refinancování úvěru a o polovinu nižší úrok než u své původní banky.
Facebooková recenze služby Zonky - Richard chválí skvělé a proaktivní jednání operátorů Zonky. Službu doporučuje.
Facebooková recenze služby Zonky - Josef chválí moderní a intuitivní platformu a absenci skrytých poplatků.
Facebooková recenze služby Zonky - Vláďa chválí rychlost poskytnutí úvěru (20 minut) a upomínací SMS před splátkou.
Facebooková recenze služby Zonky - Anička chválí slovy "opravdu rychlý a levný". Také dodává, že zaměstnanci jsou příjemní.

Jak je vidět, uživatelé Facebooku si Zonky chválí. Facebookem jsme scrollovali 15 minut a bylo téměř nemožné objevit nějakou konstruktivní negativní kritiku. Občas se objevovaly negativní příspěvky, které firmu hanily, ale vždy se jednalo o nicneříkající výkřiky jako například tyto:

Negativní příspěvek na facebookové stránce Zonky - Tony si stěžuje na slogan reklamy "lidé půjčují lidem".
Negativní příspěvek na facebookové stránce Zonky - Gabi píše jen "uvadět pravdivé údaje...." bez dalšího vysvětlení.

Recenze Zonky na Trustpilotu

Trustpilot je aktuálně nejpopulárnější hodnotící web na světě, v Čechách ale ještě nemá takovou tradici. I proto na něm nenajdeme mnoho recenzí - služba Zonky jich tam má jen 5:

Hodnocení služby Zonky na webu Trustpilot. Zonky zde má jen 5 udělených hodnocení a 3,5 hvězdičky z 5.

Nevýhodou je, že všechny recenze hodnotí službu z pohledu investora, který investuje do půjček, nikoli z pohledu klienta Zonky, který si vzal půjčku. Z tohoto důvodu pro nás nemají recenze žádnou relevantní hodnotu.

Portál Trustpilot budeme sledovat a pokud se na něm v budoucnu objeví nějaké recenze, které hodnotí půjčku od Zonky jako takovou, do článku je přidáme.

Recenze Zonky na našem portálu

Hodnotící mánii kolem Zonky jsme neunikli ani my z Fondíku a na službu jsme se podívali v naší recenzi (recenzi si můžete přečíst zde). Zonky jsme prozkoumali velmi důkladně: podívali jsme se například na to, jaký si účtuje poplatek či na to, jak kvalitní je zákaznická podpora. Také jsme srovnali výši úroků od Zonky s nabídkou od levných českých bank jako je Equa bank či Air Bank.

Nutno dodat, že si služba Zonky ve všech ohledech vedla dobře a my se nedivíme, že má služba na internetu tak pozitivní hodnocení.

Můžeme tedy s čistým svědomím říct, že pokud si opravdu potřebujete půjčit, je Zonky aktuálně tou nejlepší a nejférovější firmou, u které si úvěr vyřídit. Pokud si přejete podívat se na nabídku půjčky od Zonky a nechat si spočítat výši úroku, nejrychlejší cesta vede přes tento odkaz, který vás přesměruje na oficiální web Zonky.

PŮJČTE SI NA ZONKY

Pro úplnost ještě uvádíme reprezentativní příklad půjčky na Zonky: Reprezentativní příklad se týká půjčky ve výši 150 000 Kč s úrokovou sazbou 5,99 % p.a., se splatností 60 měsíců, splátkou 2 957 Kč, poslední splátkou 2951,32 Kč, jednorázovým 2% poplatkem z výše půjčky (zde 3000 Kč rozpočítaný do prvních 3 splátek půjčky) a s výslednou RPSN 7,03 %. Celou výši půjčky vyplatíme na účet zákazníka. Celkem zákazník zaplatí 177 414,32 Kč.