Minutová půjčka od Equa bank - recenze 2020

Equa bank je mladá banka, která kromě běžných a spořicích účtů, refinancování nebo hypoték poskytuje i bezúčelovou Minutovou půjčku. My jsme prozkoumali ty nejdůležitější faktory, jako jsou výše nabízeného úroku, poplatky, rychlost vyřízení či důvěryhodnost, a ohodnotili je na stupnici od 1 do 10. Jak Minutová půjčka dopadla?
Od
redakce Fondik.cz
4/12/19

1. Výše nabízeného úroku

4,5 hvězdiček z 5, kterými jsme ohodnotili výši úroku půjčky od Equa bank. Ta začíná na 4,8 % ročně a patří mezi nejnižší.

Úrok u Minutové půjčky začíná na 3,8 % p.a., což je jeden z nejnižších minimálních úroků, které jsou momentálně českými bankami nabízeny. Podobný úrok nabízí jen málo dalších bank, mezi nimi například Air Bank, ČSOB nebo Česká spořitelna se 4,9 %. Zcela nejnižší minimální úrok ve výši 2,99 % aktuálně nabízí Zonky, jedná se ale o nebankovní společnost, která funguje na jiném principu než banky, a proto jsme jí věnovali samostatnou recenzi.

Na nejnižší úrokovou sazbu máme u Equa bank šanci dosáhnout s pravidelným příjmem a žádnými nebo pouze pozitivními záznamy v registrech dlužníků. Vyměřenou úrokovou sazbu máme poté garantovanou po celou dobu trvání půjčky.

Důležitým údajem je i roční procentní sazba nákladů, která odráží celkovou částku, kterou za půjčku během jednoho roku zaplatíme. U půjčky od Equa bank začíná RPSN na 3,9 % a maximální RPSN je pak 17,11 %.

Výši nabízeného úroku hodnotíme: 9/10

2. Poplatky

5 hvězdiček z 5, kterými jsme ohodnotili výši poplatků půjčky od Equa bank. Žádné poplatky u půjčky nejsou, vše je zdarma.

V poplatcích se u této banky snadno zorientujeme, skoro žádné si totiž neúčtuje. Tím pádem máme zdarma:

  • sjednání půjčky
  • vedení půjčky
  • mimořádné splátky
  • předčasné splacení půjčky

Jediný poplatek, který by nám mohl být naúčtován, je 499 korun za zaslání písemné upomínky k zaplacení dlužné částky. K tomu ale dojde pouze v případě, kdy zničehonic přestaneme odesílat pravidelné splátky.

Při sjednání půjčky je nám zřízen také běžný účet, ze kterého budeme půjčku splácet. Ani vedení tohoto účtu nás však nezatíží žádnými poplatky. Samozřejmou součástí běžného účtu je možnost využívat internetové bankovnictví a debetní platební kartu, se kterou navíc lze vybírat hotovost z bankomatu jakékoliv banky v České republice zdarma a v zahraničí jen za 9 korun.

Když porovnáme poplatky u Equa bank s poplatky u jiných českých bank, je Equa bank rozhodně jednou z nejpřívětivějších institucí. Za sjednání a předčasné splacení neplatíme ani u Air Bank či ČSOB, u Komerční banky, Moneta, UniCredit, České spořitelny a spousty dalších bank už se s poplatky za tyto základní služby ale setkáme.

Poplatky hodnotíme: 10/10

3. Maximální výše půjčky a doba splácení

4,5 hvězdičky z 5, kterými jsme ohodnotili maximální výši půjčky od Equa bank. Půjčit si můžete až 700 000 Kč.

Půjčit si můžeme od 5 000 korun až do 700 000 korun, což je částka, která by měla s přehledem vystačit na nutné výdaje, jako jsou opravy domu či bytu, refinancování nevýhodných úvěrů nebo třeba splacení školného. Splátky si lze rozložit na dobu 3 měsíců až celých 10 let, což je dostatečný rozptyl jak pro ty, kdo se chtějí zbavit dluhu co nejdříve, tak pro ty, kdo upřednostňují nižší pravidelné splátky.

Existují banky, které jsou schopny nám půjčit vyšší částky. Moneta nám může poskytnout až 800 000 korun, Air Bank až 900 000 korun, UniCredit 1 000 000 korun a Komerční banka dokonce 2 500 000 korun. Zatěžovat se milionovou půjčkou nám však mnoho výhod nepřinese – hluboce se zadlužíme a částku ve finále také pravděpodobně výrazně přeplatíme. Vždy bychom si měli raději půjčit jen tolik peněz, kolik skutečně nutně potřebujeme.

Maximální výši půjčky a dobu splácení hodnotíme: 9/10

Minutovou půjčku od Equa bank můžete online vyřídit ZDE.

4. Rychlost a vyřízení půjčky

4,5 hvězdičky z 5, kterými jsme ohodnotili rychlost a vyřízení půjčky od Equa bank. Půjčku vyřídíte online nebo na pobočce.

Rychlost, jak už název Minutové půjčky napovídá, je jednou z jejích základních předností. Nejrychlejší je sjednání přímo na některé z poboček. Schválení půjčky a vyplnění příslušných dokumentů zabere sotva půl hodiny a peníze máme k dispozici ihned po podpisu smlouvy.

Půjčku si ale můžeme během chvilky vyřídit i online. Při sjednání po internetu prvně nastavíme v tomto formuláři částku, kterou si chceme půjčit, dobu splácení a výši splátek. Pak vyplníme základní osobní údaje a informace o našich pravidelných příjmech a výdajích. Po odeslání žádosti se dočkáme schválení půjčky během několika vteřin. Poté musíme počkat, až nám dokumenty k půjčce doručí kurýr. To trvá maximálně 2 dny a hned po jejich podpisu je nám poskytnuta vypůjčená částka.

Rychlost a vyřízení půjčky hodnotíme: 9/10

5. Férovost a důvěryhodnost

5 hvězdiček z 5, kterými jsme ohodnotili férovost půjčky od Equa bank. Podmínky půjčky jsou transparentní a férové.

Equa bank si zakládá na transparentnosti nejen ohledně produktů, ale i ohledně samotné instituce. Je držitelem bankovní licence udělované Českou národní bankou, která nad ní vykonává dohled. Co se týče majitelů, Equa bank zcela spadá pod britský investiční fond Equa Group Limited. Jako jedna z mála bank nás na svých stránkách také blíže seznamuje se všemi členy jejího vedení.

Banka dlouhodobě sbírá ocenění v každoroční anketě Zlatá koruna, kde ji hodnotí jak odborníci, tak zákazníci, a několikrát už ji ocenil i portál Finparáda specializovaný na finance. Férovost v neposlední řadě samozřejmě zaručují i jednoduché a přehledné podmínky poskytování finančních produktů, které jsou kompletně přístupné veřejnosti na webu Equa bank. Nepříjemná překvapení nás s touto bankou tedy rozhodně nečekají.

Férovost a důvěryhodnost hodnotíme: 10/10

6. Zákaznická podpora

3,5 hvězdičky z 5, kterými jsme ohodnotili zákaznickou podporu Equa bank. Telefonická linka je často obsazená.

Zákaznickou podporu můžeme kontaktovat telefonicky každý den od 8:00 do 20:00 na čísle 222 010 222 nebo e-mailem zaslaným na adresu klientske.centrum@equabank.cz. Telefonická linka je ale často obsazená a na odpověď prostřednictvím e-mailu čekáme i několik dní, proto doporučujeme spojit se s klientským centrem spíše pomocí tohoto formuláře. Po jeho vyplnění nás zákaznická podpora co nejdříve kontaktuje sama. Kratší dotazy můžeme směřovat také na facebookovou stránku Equa bank – v chatu jsme se dočkali odpovědi během necelé hodiny.

Zákaznickou podporu hodnotíme: 7/10

7. Závěrečné hodnocení

4,5 hvězdičky z 5, kterými jsme ohodnotili naši celkovou zkušenost s půjčkou od Equa bank. Patří mezi nejlepší na trhu.

Equa bank mezi ostatními českými bankami vyniká nízkým úrokem a transparentností u všech poskytovaných produktů. Obrovskou výhodou je také absence poplatků spojených s půjčkou. Jedinou slabinu vidíme v zákaznické podpoře, která je sice velmi vstřícná, ale zároveň je také velmi přehlcená a spojit se s ní vyžaduje dávku trpělivosti. I přesto představuje Minutová půjčka u Equa bank příjemný produkt, který v případě, že si potřebujeme nekomplikovaně a rychle půjčit peníze, určitě stojí za zvážení.

Závěrečné hodnocení v číslech: 9/10

Nejlepší alternativa k půjčce od Equa bank - Zonky

4,5 hvězdičky z 5, kterými jsme na Fondíku ohodnotili náš celkový dojem z půjčky od Zonky.

Pokud hledáte nejlevnější, férovou a srozumitelnou online půjčku, doporučujeme vám půjčku od Zonky. Její úrok začíná už na 2,99 % ročně a vyřídíte ji během 5 minut online. Půjčka od Zonky je transparentní a smlouvy neobsahují žádné háčky. Tato půjčka je podle nás tou nejlepší na trhu! 

PŮJČTE SI NA ZONKY

Pro úplnost ještě uvádíme reprezentativní příklad Minutové půjčky od Equa bank: Při výši půjčky 100 000 Kč na dobu 60 měsíců při měsíční splátce 1 878 Kč je pevná úroková sazba 4,8 % p. a., RPSN 4,9 %. Celková částka splatná spotřebitelem je 112 680 Kč.

A zde je reprezentativní příklad půjčky od Zonky: Reprezentativní příklad se týká půjčky ve výši 150 000 Kč s úrokovou sazbou 5,99 % p.a., se splatností 60 měsíců, splátkou 2 957 Kč, poslední splátkou 2951,32 Kč, jednorázovým 2% poplatkem z výše půjčky (zde 3000 Kč rozpočítaný do prvních 3 splátek půjčky) a s výslednou RPSN 7,03 %. Celou výši půjčky vyplatíme na účet zákazníka. Celkem zákazník zaplatí 177 414,32 Kč.