Kamali půjčka – přehledné informace o půjčce

Krátkodobá půjčka od nebankovní společnosti Kamali boduje v mnoha anketách i v recenzích klientů. My jsme tedy zjistili, co je na kladných hodnoceních pravdy, a zároveň pro vás shrnuli vše, co byste měli vědět, než si od Kamali půjčíte.
Od
redakce Fondik.cz
24/3/20

Kde se vzala firma Kamali? Můžeme jí věřit?

Tento nebankovní poskytovatel krátkodobých půjček funguje od roku 2017 a stojí za ním dobře známá firma Home Credit. Obě společnosti jsou tak součástí mezinárodní finanční skupiny PPF, kterou vlastní český podnikatel Petr Kellner. Na činnost Kamali dohlíží Česká národní banka a důležité je, že pro řešení sporů s neplatiči služba nepoužívá rozhodčí doložky, které mohou vést až k exekucím. Případné spory řeší korektní soudní cestou.

Důvěryhodnost služby Kamali potvrdila i organizace Člověk v tísni, která se dlouhodobě věnuje poradenství pro zadlužené osoby a vytvořila takzvaný Index odpovědného úvěrování, ve kterém hodnotí férovost půjček poskytovaných českými společnostmi. Při poslední aktualizaci skončilo v žebříčku vytvořeném podle tohoto Indexu Kamali na skvělém 1. místě z celkových 43.

Jak si Kamali stojí oproti dalším nebankovním společnostem? Je nejvýhodnější?

Trh krátkodobých půjček je specifický v tom, že každý poskytovatel má trochu jiné podmínky. Někteří si účtují úrok, někteří poplatky a někteří obojí. Krátkodobá půjčka od Kamali je oproti své konkurenci považována za jednu z nejlevnějších mikropůjček a my pro porovnání tedy uvádíme alespoň základní přehled o tom, kolik vás bude půjčka stát u několika vybraných společností:

Kamali

 • úrok: není
 • poplatek za poskytnutí úvěru: 33 Kč za každých 1 000 Kč vypůjčené částky

Zaplo

 • úrok: 280 % p.a.
 • poplatek za poskytnutí úvěru: není

MobilPůjčka

 • úrok: 36 % p.a.
 • poplatek za poskytnutí úvěru: závisí na výši úvěru a době splácení

CreditPortal

 • úrok: 40 % p.a.
 • poplatek za poskytnutí úvěru: závisí na výši úvěru a době splácení

Pokud byste si u jmenovaných společností vypůjčili 8 000 Kč a splatili je včas, celkově zaplatíte u každé z nich tyto částky:

 • Kamali – 8 264 Kč
 • Zaplo – 9 840 Kč
 • MobilPůjčka – 9 488 Kč
 • CreditPortal – 10 480 Kč

Je patrné, že u Kamali přeplatíte s přehledem nejnižší částku. Jeho poplatky jsou navíc jasně stanoveny a nijak je neovlivňuje doba splácení. Nejste tím pádem tlačeni do sjednání co nejkratší doby splatnosti, kterou byste si pak museli v případě, že nevyjdete s penězi, za tučné poplatky prodlužovat.

PŮJČTE SI OD KAMALI

Jak si Kamali stojí oproti bankám?

Banky běžně krátkodobé půjčky neposkytují, u Equa bank a Moneta je ale možné si půjčit nízkou částku s poměrně krátkou dobou splácení, konkrétně již od 5 000 Kč na 3 měsíce. Za půjčku ve výši 8 000 Kč byste pak u každé z těchto bank zaplatili celkově tyto částky:

Equa bank

 • od 8 133 Kč
 • maximální RPSN (včetně úroku): 17,11 %

Moneta

 • od 8 190 Kč
 • maximální RPSN (včetně úroku): 28,8 %

Oproti 8 264 Kč, které byste za stejnou půjčku zaplatili u Kamali, se nejedná o výrazně nižší částky. Mohou se navíc ještě mírně zvýšit podle individuálních parametrů každého klienta, které určují úrok, zatímco u Kamali je finální částka pevně daná. Pokud tedy potřebujete jen malou půjčku, doporučujeme se obrátit spíše na Kamali.

Pokud se jedná o vaši první půjčku u Kamali a splatíte ji do 14 dnů, za poskytnutí úvěru nebudete platit vůbec žádný poplatek.

Půjčí mi Kamali? Jaká kritéria musím splňovat?

Základní kritéria jsou tato:

 • plnoletost
 • trvalý pobyt na území ČR
 • dobrá platební morálka v minulosti (ta je ověřitelná v registrech dlužníků)

Kamali vyžaduje také údaje o výši vašeho příjmu, aktivně ho však neověřuje a půjčky poskytuje i nezaměstnaným. Ověřuje ale záznamy v registrech dlužníků, podle kterých vyhodnocuje žadatelovu spolehlivost a schopnost půjčku splácet, negativní záznam tak může být překážkou v získání půjčky. Každá žádost o půjčku je však posuzována individuálně.

Kolik si můžu půjčit a na jak dlouho?

S Kamali si můžete půjčit od 1 000 Kč do 20 000 Kč a na jejich splacení máte 30 dní. Úvěr můžete splatit kdykoli během této doby, pokud ale něco nečekaně zasáhne do vašich plánů a potřebujete naopak dobu splatnosti prodloužit, je to možné. O poplatcích za odklad půjčky píšeme níže.

Jaký úrok od Kamali dostanu?

Půjčka u Kamali není nijak úročena. Cena za půjčku je obsažena pouze v pevně stanoveném poplatku 33 Kč na každých 1 000 Kč vypůjčené částky.

Jak půjčku vyřídit? Jaké dokumenty jsou potřeba?

Půjčku je možné vyřídit jednoduše online. Stačí na webu Kamali vyplnit formulář, odeslat ho a počkat na schválení, které v pracovní dny zpravidla netrvá déle než 15 minut. K podání žádosti o půjčku potřebujete pouze občanský průkaz nebo průkaz o povolení k trvalému pobytu, pokud nejste občan ČR. Kromě toho budete vyzváni k zaslání verifikační platby ve výši 1 Kč z vašeho bankovního účtu, na který později obdržíte vypůjčenou sumu.

PŮJČTE SI OD KAMALI

Jaké smlouvy budu při půjčce od Kamali podepisovat a k čemu se zavazuji?

Smlouvu podepisujete jen jednu a její vzor je veřejně k nahlédnutí zde. Najdete v ní všechny úvěrové podmínky, důležité částky a termíny. Přehledný sazebník potom najdete tady. Podpisem smlouvy potvrzujete mimo jiné tyto věci:

 • souhlasíte s úhradou celkové splátky navýšené o poplatky do 30 dnů ode dne poskytnutí úvěru
 • souhlasíte s prověřením vaší osoby v registrech dlužníků

Souhlasíte s tím, že v případě prodlení, aniž byste si odložili splátku, vám mohou být účtovány tyto sankce:

 • smluvní pokuta ve výši 3 % z vypůjčené částky
 • úrok z prodlení v zákonné výši určené Českou národní bankou (momentálně 8 %)
 • náklady účelně vynaložené na vymáhání (minimálně 100 Kč za měsíc vymáhání)

Za jak dlouho mi přijdou peníze?

Peníze obdržíte nejpozději následující všední den po sjednání půjčky. 

Jak budu peníze splácet?

Ověřovací poplatek ve výši 1 Kč zašlete na účet 5494732/0800. Samotnou splátku a poplatky pak budete odesílat ze svého bankovního účtu na kterýkoliv z těchto účtů, které má Kamali u českých bank:

 • 258704056/0300
 • 209558419/0600
 • 107-4186940217/0100
 • 5170011864/5500
 • 2108555154/2700

Stěžejní je platbu vždy doplnit správným variabilním symbolem uvedeným ve smlouvě. Druhou možností, jak svoji půjčku splatit, je online platba prostřednictvím platební brány v klientské zóně přímo na webu Kamali. Při tomto způsobu platby vám ale Kamali strhne z účtu ještě poplatek ve výši 1 % z převáděné částky.

Co když najednou nemůžu splácet? Jak Kamali vymáhá závazky?

Pokud se přihodí nečekaná událost, která vám bude bránit splatit svoji půjčku do 30 dnů, můžete si ji odložit. K dispozici jsou dva způsoby odkladu, které se vždy vypočítávají z celkové výše vypůjčené částky a vždy odloží datum splatnosti o dalších 30 dnů:

 • desetiprocentní odklad: poplatek 49 Kč za každých 1 000 Kč
  V tomto případě stačí, když Kamali pošlete 10 % z celkové vypůjčené částky a poplatek za odklad. Při půjčce 8 000 Kč tedy odešlete 800 Kč a poplatek 392 Kč. Takto můžete odložit datum splatnosti až 9krát.
 • korunový odklad: poplatek 99 Kč za každých 1 000 Kč
  V tomto případě splatíte jen 1 Kč a poplatek za odklad smíte uhradit až v poslední den splatnosti půjčky. Při půjčce 8 000 Kč by tedy činil 792 Kč. Takto můžete odložit datum splatnosti nanejvýš 2krát, což je vzhledem k jeho výši rozumné omezení.

Když možnost odkladu nevyužijete a dostanete se do prodlení, Kamali vám může účtovat sankce zmíněné výše v článku. Pokud do 30 dnů od data splatnosti veškeré své závazky včetně sankcí nesplatíte a nebudete se ani snažit s Kamali spolupracovat na vyřešení situace, služba může začít řešit spor soudní cestou.

Jak funguje zákaznická podpora Kamali?

Zákaznická linka je dostupná pouze v pracovní dny na čísle 542 100 700. Na webových stránkách není uvedeno, v jakých časech funguje, ale vypozorovali jsme, že je dostupná po většinu dne. Ve večerních hodinách však bývá obsazená, pokud se tedy nedovoláte, operátor vám zavolá co nejdříve zpět. 

Podporu ale můžete kontaktovat i písemně, a to na e-mailové adrese info@kamali.cz, odkud obdržíte odpověď během 1 až 2 pracovních dnů. Další možností je pak online chat, který najdete přímo na internetových stránkách Kamali v pravém dolním rohu a umožní vám získat odpověď či radu během několika minut. Zaměstnanci podpory jsou dobře informovaní, ať už tedy zvolíte jakoukoliv cestu, určitě vám pomohou.

Výhody a nevýhody půjčky od Kamali

Krátkodobá půjčka od Kamali má své klady i zápory, pojďme si je tedy shrnout:

+ stejný a jasně daný poplatek za poskytnutí půjčky pro všechny žadatele

+ rychlé sjednání z pohodlí domova

+ férové podmínky

+ nápomocná zákaznická podpora

+ není vyžadováno ručení majetkem

půjčku je nutné splatit do 30 dnů, jinak platíte poplatky navíc

nezaměstnaní žadatelé musí i sami zvážit, zda zvládnou půjčku splatit

Závěr

Nebankovní půjčky, obzvlášť pak krátkodobé, zpravidla nedoporučujeme. Kamali ale hodnotíme jako transparentní produkt, který může představovat pomocnou ruku při nenadálých životních situacích jako je nutná oprava auta, ztráta zaměstnání nebo léčebné výlohy při úrazu. V takových případech vám totiž umožní získat potřebné peníze bez toho, abyste si museli půjčovat více, než je nutné, a zbytečně se tak předlužovat.