3 nejlepší nebankovní půjčky pro rok 2020

Mnohé nebankovní společnosti v Česku jsou již schopny nabízet stejně kvalitní půjčky jako banky, je však důležité pozorně číst veškeré podmínky. My jsme to udělali za vás a vybrali 3 nejlepší nebankovní půjčky, které se aktuálně na trhu nachází.
Od
redakce Fondik.cz
27/3/20

Úvodem si dovolíme připomenout, že ideální půjčka je jedině žádná půjčka, protože pouze tak se nezadlužíte a nezaplatíte nic navíc. Není proto dobrý nápad půjčovat si třeba jen na novou televizi, kolo nebo dovolenou, zkrátka na věci, bez kterých se obejdete. Pro případ, že se ale ocitnete v situaci, kdy půjčku skutečně potřebujete nebo je pro vás výhodná (například při refinancování nebo konsolidaci půjček), se vyplatí mít přehled. Ten přinášíme v našem článku.

Jakou metodou jsme nebankovní půjčky vybírali?

Nebankovní půjčky v tomto výběru by měly splňovat několik základních kritérií:

 • co nejnižší úrok
 • záruku stabilní společnosti, která má na českém trhu tradici a dá se jí věřit
 • veřejně dostupné úvěrové podmínky, sazebníky a vzory smluv na webu společnosti
 • férovost, kterou potvrzuje Index odpovědného úvěrování vytvořený organizací Člověk v tísni za účelem dluhového poradenství

Jaké půjčky vyhrály?

1. Zonky

Logo firmy Zonky, která patří mezi nejlepší a nejférovější poskytovatele nebankovních půjček v České republice.

Za Zonky stojí mezinárodní finanční skupina PPF, kterou vlastní český podnikatel Petr Kellner a která stojí i za společnostmi Air Bank nebo Home Credit. Na rozdíl od těchto dvou institucí ale Zonky funguje na netradičním principu půjček mezi lidmi. Na jedné straně tedy stojí žadatel o půjčku a na straně druhé investor, tedy člověk, který má peníze navíc a investuje je do půjček pro ty, kterým peníze naopak zrovna chybí. Zonky pak funguje pouze jako zprostředkovatel půjčky.

Základní údaje o půjčce od Zonky

 • roční úroková sazba: od 2,99 % 
 • maximální RPSN: 31,94 %
 • poplatek za poskytnutí úvěru: 2 % z vypůjčené částky
 • výše půjčky: 20 000 až 750 000 Kč

Za jak dlouho je půjčka vyřízená? Běžně do 2 hodin od dodání veškerých potřebných dokumentů, maximálně do 2 dní.

Kde půjčku vyřídit? Půjčka od Zonky se vyřizuje online.

PŮJČTE SI NA ZONKY

2. Cofidis

Logo firmy Cofidis, která vznikla ve Francii, a své úvěry poskytuje také v Čechách. Patří mezi nejlevnější poskytovatele.

Francouzská společnost Cofidis vznikla už v 80. letech, u nás však působí od roku 2004. Zpočátku se věnovala nákupům na splátky, v současnosti je však jejím hlavním produktem půjčka, která se u Cofidis dělí na partnerskou a pro jednotlivce. Jediným rozdílem mezi nimi je to, že u partnerské půjčky uvádíte svého partnera jako spolužadatele a získáte díky tomu o 1 % nižší úrok než jako jednotlivec.

Základní údaje o půjčce od Cofidis

 • roční úroková sazba: od 4,49 % pro partnery, od 5,49 % pro jednotlivce
 • maximální RPSN: 18,97 %
 • poplatek za poskytnutí úvěru: není
 • výše půjčky: 20 000 až 1 000 000 Kč

Za jak dlouho je půjčka vyřízená? Vyplnění žádosti o půjčku a schválení zaberou běžně asi 30 minut, maximálně několik hodin. Peníze obdržíte do 24 hodin od schválení.

Kde půjčku vyřídit? Půjčka od Cofidis se vyřizuje online.

PŮJČTE SI U COFIDISU

3. Home Credit

Logo firmy Home Credit, která na českém trhu poskytuje nebankovní úvěry. Její úroková sazba začíná na 9,88 % ročně.

Home Credit je, stejně jako Zonky, součástí skupiny PPF. Byl založen roku 1997 a během posledních let získává pověst spolehlivé a zodpovědné instituce. Oproti Zonky a Cofidis má znatelně vyšší úrok, to je však zapříčiněno tím, že u něj mohou získat půjčku i osoby, které nedosáhnou na úvěr od banky.

Základní údaje o půjčce od Home Credit

 • roční úroková sazba: od 9,88 %
 • maximální RPSN: 34,33 %
 • poplatek za poskytnutí úvěru: není
 • výše půjčky: 10 000 Kč až 250 000 Kč

Za jak dlouho je půjčka vyřízená? Vyplnění žádosti o půjčku a schválení zaberou běžně asi 30 minut, maximálně několik hodin. Peníze obdržíte do 24 hodin od schválení.

Kde půjčku vyřídit? Půjčka od Home Credit se vyřizuje online.

PŮJČTE SI OD HOME CREDITU

Neumístila se, ale zaslouží si pozornost: Kamali

Logo firmy Kamali, která poskytuje mikropůjčky. V tomto segmentu je nejlepší a nejférovější poskytovatel na trhu.

Kamali jsme nezahrnuli do našeho výběru, protože se nejedná o klasickou půjčku, ale o takzvanou mikropůjčku. Mikropůjčky jsou krátkodobé, typicky nebankovní úvěry, se kterými si lze půjčit nízké částky s krátkou dobou splatnosti (většinou 1 měsíc). Právě služba Kamali, za kterou stojí opět skupina PPF, pak představuje jednu z mála skutečně férových mikropůjček na českém trhu.

Základní údaje o půjčce od Kamali

 • roční úroková sazba: není
 • maximální RPSN: 50,1 %
 • poplatek za poskytnutí úvěru: 33 Kč za každých 1 000 Kč z vypůjčené částky
 • výše půjčky: 1 000 až 20 000 Kč
 • doba splatnosti: do 30 dní

Za jak dlouho je půjčka vyřízená? Vyplnění žádosti o půjčku a schválení zaberou dohromady asi 40 minut. Peníze obdržíte nejpozději následující den.

Kde půjčku vyřídit? Půjčka od Kamali se vyřizuje online.

PŮJČTE SI U KAMALI

Jakým nebankovním půjčkám se vyhnout?

Oproti několika světlým výjimkám stojí bezpočet nebankovních půjček, které jsou nejen nevýhodné, ale mnohdy i velmi netransparentní. Takovým se doporučujeme vyhnout za všech okolností.

Varovnými signály mohou být:

 • nutnost ručit majetkem
 • možnost půjčit si bez prověření vaší osoby v registrech dlužníků
 • veřejně nedostupné úvěrové podmínky

Někdy ale napoví už jen úrokové sazby a RPSN. Lze zmínit třeba Ferratum Money s měsíčním úrokem začínajícím na 5,75 %, za rok tedy činí úroková sazba 69 % a RPSN jen začíná na 97,43 %. Dalšími příklady jsou Provident, kde je minimální roční úrok 20 % a RPSN 22,39 %, nebo Vitacredit, kde začíná úrok na 10,9 %, RPSN na 17,7 % a navíc musíte za půjčku ručit nemovitostí.

Zde jsou příklady dalších společností, kterým se doporučujeme spíše vyhnout:

CreditPortal, Viva Credit, Credit123, CreditGo, Express Credit, Půjčka7, SOSCredit, Zaplo, Amigoz, CreditStar, Zapujcky.eu, Klaplo.to, Rerum Finance, Nuko, MiniHotovost, SimplePujcka, CreditAir, CreditOn, SimPůjčka, EveyrdayPlus, MobilPůjčka, ViaSMS