Nejlepší nebankovní půjčky

V současné době již existují nebankovní společnosti, které dokáží směle konkurovat bankám, mnohem víc je ale stále těch, které nabízí nevýhodné až riskantní půjčky. Protože není snadné se v nabídce nebankovních půjček orientovat, vytvořili jsme velký přehled a shrnuli zásady, jakých se při půjčování vyplatí držet.
Od
redakce Fondik.cz
27/3/20

V tomto článku se věnujeme doporučením ohledně nebankovních půjček, úvodem si ale dovolíme připomenout to největší doporučení: brát si půjčku jen v opravdu nutných případech. Není dobrý nápad půjčovat si třeba jen na novou televizi nebo dovolenou, zkrátka na věci, bez kterých se obejdete. Pro případ, že se však ocitnete v situaci, kdy půjčku skutečně potřebujete nebo je pro vás výhodná (například při refinancování nebo konsolidaci půjček), se tento článek může stát vaším pomocníkem při výběru.

Jakou metodou jsme hodnotili?

V porovnání půjček jsme se zaměřili na tato kritéria:

 • výše úrokové sazby a RPSN
 • vyhodnocení v rámci Indexu odpovědného úvěrování sestaveného organizací Člověk v tísni, která se dlouhodobě zabývá dluhovým poradenstvím
 • veřejně dostupné úvěrové podmínky, sazebníky a vzory smluv na webu společnosti
 • záruka stabilní společnosti, která má na trhu tradici a dá se jí věřit

Jaké půjčky vyhrály?

1. Zonky

Logo společnosti Zonky, která patří mezi nejlepší poskytovatele nebankovních půjček. Její úrok začíná na 2,99 % ročně.

Zonky je součástí mezinárodní finanční skupiny PPF, kterou vlastní nejbohatší Čech Petr Kellner. Tato skupina stojí i za společnostmi Air Bank nebo Home Credit, na rozdíl od těchto dvou institucí ale Zonky funguje na netradičním principu půjček mezi lidmi. Znamená to, že má pouze funkci zprostředkovatele mezi žadatelem o půjčku a investorem, který má peníze navíc a investuje je do půjček pro ty, kterým naopak zrovna chybí.

Základní údaje o půjčce od Zonky

 • roční úroková sazba: od 2,99 %
 • maximální RPSN: 31,94 %
 • poplatek za poskytnutí úvěru: 2 % z vypůjčené částky
 • výše půjčky: 20 000 až 750 000 Kč

Za jak dlouho je půjčka vyřízená? Běžně do 2 hodin od dodání veškerých potřebných dokumentů, maximálně do 2 dní.

Kde půjčku vyřídit? Půjčka od Zonky se vyřizuje online.

PŮJČTE SI NA ZONKY

2. Cofidis

Logo francouzské společnosti Cofidis, která patří mezi velmi férové poskytovale nebankovních půjček. Úrok začíná na 4,49 %.

Společnost Cofidis vznikla už počátkem 80. let ve Francii. U nás působí od roku 2004 a má za sebou prozatím bezproblémovou historii. Její půjčka se dělí na partnerskou a pro jednotlivce, které se od sebe liší především v nabízeném minimálním úroku. Pokud totiž uvedete svého partnera jako spolužadatele, získáte o 1 % nižší úrok než jako jednotlivec. V Indexu odpovědného úvěrování obsadila půjčka od Cofidisu 3. místo.

Základní údaje o půjčce od Cofidis

 • roční úroková sazba: od 4,49 % pro partnery, od 5,49 % pro jednotlivce
 • maximální RPSN: 18,97 %
 • poplatek za poskytnutí úvěru: není
 • výše půjčky: 20 000 až 1 000 000 Kč

Za jak dlouho je půjčka vyřízená? Vyplnění žádosti o půjčku a schválení zaberou běžně asi 30 minut, maximálně několik hodin. Peníze obdržíte do 24 hodin od schválení.

Kde půjčku vyřídit? Půjčka od Cofidis se vyřizuje online.

PŮJČTE SI U COFIDISU

3. Home Credit

Logo české společnosti Home Credit, která na českém trhu poskytuje nebankovní půjčky. Úrok začíná na 9,88 % ročně.

Home Credit je další dceřiná společnost skupiny PPF. Funguje od roku 1997 a během posledních let získává pověst spolehlivého, zodpovědného poskytovatele úvěrů. Protože u Home Credit mohou získat půjčku i osoby, které nedosáhnou na úvěr od banky, má tato společnost oproti Zonky nebo Cofidis vyšší úrok.

Základní údaje o půjčce od Home Credit

 • roční úroková sazba: od 9,88 %
 • maximální RPSN: 34,33 %
 • poplatek za poskytnutí úvěru: není
 • výše půjčky: 10 000 Kč až 250 000 Kč

Za jak dlouho je půjčka vyřízená? Vyplnění žádosti o půjčku a schválení zaberou běžně asi 30 minut, maximálně několik hodin. Peníze obdržíte do 24 hodin od schválení.

Kde půjčku vyřídit? Půjčka od Home Credit se vyřizuje online.

PŮJČTE SI OD HOME CREDITU

4. Kamali

Logo české společnosti Kamali, která poskytuje mikropůjčky, a patří v tomto segmentu mezi ty nejlepší a nejférovější.

Kamali se od předchozích půjček liší tím, že se nejedná o klasickou půjčku, ale o takzvanou mikropůjčku. Mikropůjčky jsou krátkodobé úvěry, se kterými si lze půjčit nízké částky s krátkou dobou splatnosti (zpravidla 1 měsíc). Služba Kamali je dalším projektem skupiny PPF a představuje jednu z mála férových a zcela přijatelně zpoplatněných mikropůjček na našem trhu.

Základní údaje o půjčce od Kamali

 • roční úroková sazba: není
 • maximální RPSN: 50,1 %
 • poplatek za poskytnutí úvěru: 33 Kč za každých 1 000 Kč z vypůjčené částky
 • výše půjčky: 1 000 až 20 000 Kč
 • doba splatnosti: do 30 dní

Za jak dlouho je půjčka vyřízená? Vyplnění žádosti o půjčku a schválení zaberou dohromady asi 40 minut. Peníze obdržíte nejpozději následující den.

Kde půjčku vyřídit? Půjčka od Kamali se vyřizuje online.

PŮJČTE SI U KAMALI

Jaké půjčky propadly?

Mezi nejméně výhodné půjčky patří právě mikropůjčky. Ty mají kromě astronomických úrokových sazeb, o kterých píšeme níže, také ohromně vysoké poplatky pro odklad půjčky. Můžete se tak dostat velmi snadno do dluhové pasti.

1. Viva Credit

Viva Credit poskytuje půjčky do 20 000 Kč bez kontroly registrů dlužníků, může tedy půjčit i velmi rizikovým žadatelům a od toho se taky odvíjí vysoké poplatky. Úrok je 1,25 % za pouhý den (tedy 465,25 % za rok) a RPSN se pohybuje v tisících procent, přičemž může stoupat až k 7 835 %. Při sjednání půjčky navíc musíte odevzdat údaje ke své platební kartě, společnost si pak v den splatnosti strhne částku sama.

2. Credit123

S Credit123 si lze půjčit až 25 000 Kč, půjčku ale neposkytují osobám s negativními záznamy v registrech dlužníků nebo bez stálého příjmu. Roční úroková sazba je i přesto vysokých 365 % a RPSN až 3 142,15 %.

3. CreditPortal

CreditPortal poskytuje žadatelům až 30 000 Kč a jeho půjčky jsou pravděpodobně vůbec nejdražší z těch, které v našem článku zmiňujeme. Roční úroková sazba je sice „pouhých“ 40 %, ale RPSN jen začíná na 9 088 % a může stoupat do neuvěřitelných milionů procent.

4. CreditGo

S CreditGo je možné si půjčit částky do 15 000 Kč. Na úvěr dosáhnou i rizikovější klienti, což opět vede k vyšším poplatkům a sazbám. Úroková sazba je v tomto případě 36 % za rok, RPSN pak začíná na 6 330,34 % a stoupá do stovek tisíc procent.

Jakým dalším půjčkám se doporučujeme vyhnout?

Trh nebankovních půjček je zamořen nevýhodnými půjčkami, proto většinou doporučujeme se jim vyhnout. Tady jsou některé z nich:

Express Credit, Půjčka7, SOSCredit, Zaplo, Amigoz, CreditStar, Ferratum, Zapujcky.eu, Klaplo.to, Rerum Finance, Nuko, MiniHotovost, SimplePujcka, CreditAir, CreditOn, SimPůjčka, EveyrdayPlus, MobilPůjčka, ViaSMS