Nejlepší online půjčky

V rozrůstající se nabídce půjček je náročné se zorientovat a vybrat skutečně férový produkt. Prošli jsme proto úvěrové podmínky jednotlivých bankovních i nebankovních společností a vybrali ty nejlepší půjčky, které si navíc můžete sjednat jednoduše online.
Od
redakce Fondik.cz
27/3/20

Na úvod si dovolíme připomenout, že nejvýhodnější půjčka je jedině žádná půjčka – pouze tak se nezadlužíte a nezaplatíte nic navíc. Měli byste proto zvážit, zda si například půjčovat na novou televizi nebo dovolenou, zkrátka na věci, bez kterých se ještě chvíli obejdete. Na druhou stranu může nastat spousta situací, kdy půjčku skutečně potřebujete nebo se vám dokonce vyplatí (například při refinancování nebo konsolidaci půjček). Právě v takových případech vám pomůže naše srovnání.

Jakou metodou jsme hodnotili?

Půjčky jsme hodnotili na základě těchto kritérií:

 • výše úroku a RPSN
 • transparentní, veřejně dostupné smlouvy, sazebníky a úvěrové podmínky
 • záruka stabilní společnosti, která má na trhu tradici a lze jí věřit
 • vyhodnocení v rámci Indexu odpovědného úvěrování sestaveného organizací Člověk v tísni, která se dlouhodobě zabývá dluhovým poradenstvím

Jaké půjčky vyhrály?

Nebankovní půjčky

1. Půjčka od Zonky

Logo společnosti Zonky, která nabízí nejlepší úrok na českém trhu - půjčuje již od 2,99 % za rok.

Pokud hledáte půjčku s opravdu lidským přístupem, zaujme vás nabídka společnosti Zonky. Funguje na principu půjček mezi lidmi – na jedné straně stojíte vy jako žadatel, na straně druhé pak investoři z řad běžných lidí, kteří mají nějaké peníze navíc a rozhodli se je investovat do půjček. Zonky patří do již zmíněné skupiny PPF a působí u nás od roku 2014.

Základní údaje o půjčce od Zonky

 • roční úroková sazba: od 2,99 %
 • maximální RPSN: 31,94 %
 • poplatek za poskytnutí úvěru: 2 % z vypůjčené částky
 • výše půjčky: 20 000 až 750 000 Kč

Za jak dlouho je půjčka vyřízená? Sjednání a schválení je otázka asi 30 minut. Peníze získáte běžně do 2 hodin od dodání veškerých potřebných dokumentů, maximálně do 2 dní.

Kde půjčku vyřídit? Půjčka od Zonky se vyřizuje online.

PŮJČTE SI NA ZONKY

2. Cofidis

Logo francouzské firmy Cofidis, která na českém trhu poskytuje nebankovní úvěry od 4,49 %. Společnost Cofidis doporučujeme.

Půjčka od Cofidis je ideálním řešením, když hledáte nebankovní půjčku, která dokáže plně konkurovat nabídce bank. Zvláště se vyplatí, pokud zažádáte o půjčku společně s partnerem – v takovém případě totiž získáte ještě o 1 % nižší úrok. Společnost Cofidis vznikla v 80. letech ve Francii a na českém trhu se objevila v roce 2004. V Indexu odpovědného úvěrování obsadila půjčka od Cofidisu 3. místo.

Základní údaje o půjčce od Cofidis

 • roční úroková sazba: od 4,49 % pro partnery, od 5,49 % pro jednotlivce
 • maximální RPSN: 18,97 %
 • poplatek za poskytnutí úvěru: není
 • výše půjčky: 20 000 až 1 000 000 Kč

Za jak dlouho je půjčka vyřízená? Vyplnění žádosti o půjčku a schválení zaberou běžně asi 30 minut, maximálně několik hodin. Peníze obdržíte do 24 hodin od schválení.

Kde půjčku vyřídit? Půjčka od Cofidis se vyřizuje online.

PŮJČTE SI U COFIDISU

3. Home Credit

Logo společnosti Home Credit, která poskytuje nebankovní půjčky. Roční úroková sazba začíná na 9,88 %.

V případě, že nedosáhnete na půjčku od banky, ale úvěr opravdu potřebujete, může být řešením půjčka od Home Credit. Sice je zatížena vyšším úrokem, než je zvykem u bankovních společností, ale máte zároveň mnohem vyšší šanci na schválení půjčky. Ta navíc zůstává i přesto férovou. Home Credit je další společností skupiny PPF a působí u nás již od roku 1997.

Základní údaje o půjčce od Home Credit

 • roční úroková sazba: od 9,88 %
 • maximální RPSN: 34,33 %
 • poplatek za poskytnutí úvěru: není
 • výše půjčky: 10 000 Kč až 250 000 Kč

Za jak dlouho je půjčka vyřízená? Vyplnění žádosti o půjčku a schválení zaberou běžně asi 30 minut, maximálně několik hodin. Peníze obdržíte do 24 hodin od schválení.

Kde půjčku vyřídit? Půjčka od Home Credit se vyřizuje online.

PŮJČTE SI OD HOME CREDITU

Bonus: Kamali

Logo společnosti Kamali, která poskytuje mikropůjčky. Patří mezi nejférovější poskytovatele na trhu.

Pokud vám chybí pár tisíc korun do výplaty nebo na nutný jednorázový výdaj a nechcete si kvůli tomu brát klasickou půjčku, skvělým řešením je Kamali. I tato služba je projektem skupiny PPF, věnuje se ale takzvaným mikropůjčkám, což jsou krátkodobé úvěry, které vám dokáží poskytnout nízké částky s krátkou dobou splatnosti. Právě Kamali je jednou z mála férových a přijatelně zpoplatněných mikropůjček na našem trhu.

Základní údaje o půjčce od Kamali

 • roční úroková sazba: není
 • maximální RPSN: 50,1 %
 • poplatek za poskytnutí úvěru: 33 Kč za každých 1 000 Kč z vypůjčené částky
 • výše půjčky: 1 000 až 20 000 Kč
 • doba splatnosti: do 30 dní

Za jak dlouho je půjčka vyřízená? Vyplnění žádosti o půjčku a schválení zaberou dohromady asi 40 minut. Peníze obdržíte nejpozději následující den.

Kde půjčku vyřídit? Půjčka od Kamali se vyřizuje online.

PŮJČTE SI U KAMALI

Bankovní půjčky

1. Půjčka od Equa bank

Logo banky Equa bank, která nabízí půjčku s úrokem začínajícím na 4,8 % ročně.

Půjčku od Equa bank oceníte, pokud hledáte rychlý nekomplikovaný úvěr bez poplatků. Společnost u nás působí od roku 2011, stojí však na tradici své předchůdkyně IC Banka založené už v 90. letech. V současnosti zcela spadá pod britský investiční fond Equa Group Limited a její produkty jsou kladně hodnoceny odborníky i klienty v každoroční anketě Zlatá koruna.

Základní údaje o půjčce od Equa bank

 • roční úroková sazba: od 3,8 %
 • maximální RPSN: 17,11 %
 • poplatek za poskytnutí úvěru: není
 • výše půjčky: 5 000 až 700 000 Kč

Za jak dlouho je půjčka vyřízená? Sjednání a schválení zabere nanejvýš 30 minut. Při sjednání na pobočce obdržíte peníze ihned, ale při sjednání online vám kurýr prvně doručí příslušné dokumenty, peníze tak získáte zpravidla během 2 dní.

Kde půjčku vyřídit? Půjčka od Equa bank se vyřizuje online nebo na pobočce.

PŮJČTE SI U EQUA BANK

2. Půjčka od Air Bank

Logo banky Air Bank, která nabízí půjčku s úrokem začínajícím na 4,9 % ročně.

Půjčka od Air Bank se vám vyplatí obzvlášť v situaci, kdy si potřebujete vypůjčit alespoň 200 tisíc korun, protože v takovém případě nabízí zvýhodněný úrok. I při jakékoliv nižší částce je ale výhodou absence poplatků a transparentní smlouva. Banka vznikla v roce 2011 a stojí za ní mezinárodní finanční skupina PPF, kterou založil a vlastní český podnikatel Petr Kellner.

Základní údaje o půjčce od Air Bank

 • roční úroková sazba: od 5,9 % při půjčce do 200 000 Kč, od 4,9 % nad 200 000 Kč
 • maximální RPSN: 17,13 %
 • poplatek za poskytnutí úvěru: není
 • výše půjčky: 5 000 až 900 000 Kč

Za jak dlouho je půjčka vyřízená? Při sjednání na pobočce můžete získat peníze do hodiny. Sjednání přes internet zabere asi 20 minut a peníze byste měli mít na účtu v průběhu několika hodin, maximálně do 2 dní.

Kde půjčku vyřídit? Půjčka od Air Bank se vyřizuje online nebo na pobočce.

PŮJČTE SI U AIR BANK

3. Půjčka od ČSOB

Logo banky ČSOB, která nabízí půjčku s úrokem začínajícím na 4,9 % ročně.

Z půjček tradičních bank se do našeho výběru dostala pouze ta od ČSOB, protože v sobě spojuje vše, co od novodobé půjčky čekáte – nízký úrok, žádné zbytečné poplatky a rychlost. Potěší tak příznivce jak léty prověřených, tak moderních služeb. Historie ČSOB sahá až do 60. let, od roku 1999 však spadá pod belgickou banku KBC.

Základní údaje o půjčce od ČSOB

 • roční úroková sazba: od 4,9 %
 • maximální RPSN: 18,3 %
 • poplatek za poskytnutí úvěru: není
 • výše půjčky: 20 000 až 800 000 Kč

Za jak dlouho je půjčka vyřízená? Sjednání a schválení zabere nanejvýš 30 minut. Ať už se rozhodnete půjčku sjednat na pobočce nebo přes internet, peníze můžete mít na účtu během pár desítek minut.

Kde půjčku vyřídit? Půjčka od ČSOB se vyřizuje online nebo na pobočce.

PŮJČTE SI U ČSOB

Jakým půjčkám se raději vyhnout?

Na nevýhodné půjčky narazíte zejména v oblasti nebankovních úvěrů, zejména pak těch krátkodobých. Mají mnohdy velmi vysoké úrokové sazby a ohromné poplatky za odklad půjčky, které vás mohou zahnat do dluhové pasti. Zde jsou příklady společností, kterým se tedy doporučujeme spíše vyhnout:

CreditPortal, Viva Credit, Credit123, CreditGo, Express Credit, Půjčka7, SOSCredit, Zaplo, Amigoz, CreditStar, Ferratum, Zapujcky.eu, Klaplo.to, Rerum Finance, Nuko, MiniHotovost, SimplePujcka, CreditAir, CreditOn, SimPůjčka, EveyrdayPlus, MobilPůjčka, ViaSMS