Belgičan prodal „Lewise Hamiltona mezi holuby“ za rekordních 32 milionů korun

Armando není jen tak obyčejným zvířetem. Tento závodní holub vyhrál v loňském roce evropský šampionát a bývá označován za Lewise Hamiltona mezi holuby. Jeho majitel se ho nyní rozhodl prodat. Za závodního holuba obdržel rekordní částku 1,25 milionu eur (v přepočtu asi 32 milionů korun).
Od redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
2/4/2019

Belgičan Joël Verschoot nechal svého závodního holuba vydražit v aukci a už předem věděl, že o Armanda budou mít čínští kupci velký zájem. Částka, která mu však za holuba byla nabídnuta, předčila všechna jeho očekávání. Za holuba Verschoot nakonec obdržel 1,25 milionu eur. Jednalo se tak o nejvyšší sumu, jakou kdy kdo v historii za závodního holuba dal. Kupec překonal rekord čínského podnikatele Sing Weje, který kdysi zaplatil za závodní holubici jménem Nadine 400 tisíc eur (10,2 milionu korun). Překvapivě ji koupil také od Verschoota.

Šampion bude použit hlavně na chov

Holub Armand dokáže velmi rychle překonávat delší vzdálenosti díky dobrému orientačnímu smyslu a silným křídlům. Vynikajícímu závodníkovi je nicméně už pět let a jeho kariéra se pomalu blíží ke konci. Kupec z Číny chce holuba použít na chov a zajistit si tak další stejně výkonné holuby.

Bývalý majitel holuba je už v penzi a téměř všechen svůj čas věnuje právě holubům. Belgičan stráví s těmito opeřenci několik hodin denně. „Deset hodin jsem s holuby a potom se dvě hodiny věnuji administrativě,“ uvedl Verschoot. “Díky poslednímu prodeji jsem si za uplynulých 14 dní vydělal tolik jako předtím za 40 let,” dodal muž.

Holubí závody jsou v Číně v posledních letech velmi oblíbené. To vysvětluje i obrovské částky, které do holubů fanoušci těchto závodů investují.