Britka se rozhodla získat práci díky nevhodné nabídce. Personalista se zachoval jako profesionál a na její chování upozornil

Když žádáte o práci, zpravidla se snažíte u pohovoru oslnit svými zkušenostmi a znalostmi. Žena z Velké Británie se ale rozhodla si nové místo pojistit ještě trochu jiným způsobem a zajistila tím personalistovi velice bizarní zážitek.
Od redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
7/3/2019

Dotyčný personalista, Graham Wynn, hledal pro jednu mezinárodní firmu vhodnou kandidátku na post recepční. Když jedné z uchazeček poslal pozvánku k pohovoru, dostal nečekanou odpověď: „Ahoj Grahame. Je něco, co můžu udělat přímo pro vás, co by mi k té práci dopomohlo?“ Wynn se snažil zachovat si profesionalitu a naznačit, že tudy cesta nepovede: „Stačí jen, když přijdete, a uvidíme, co pro vás mohu udělat.“ Na to ale žena neodbytně odpověděla a v sms zprávě mu nabídla sex.

Personalista se zachoval jako profesionál

Wynn později přiznal, že něco takového rozhodně nečekal a nejprve netušil, jak situaci vyřešit. Kolegové ho ale přesvědčili, že ignorace řešením není, protože by mohla být brána jako souhlas, a tak ženě poslal slušnou odpověď: „Tyto návrhy vám opravdu nepomohou. Obecně, neslušné nebo neetické projevy v získání práce spíše brání.“ Uchazečka už se po jeho odpovědi znovu neozvala.

Nebyla ale prvním člověkem, který se snažil Wynna nějak podplatit. V minulosti dostal od jednoho z uchazečů například nabídku na odměnu ve výši 20 tisíc dolarů, pokud ho protlačí na žádané místo. Také agresivní maily od odmítnutých uchazečů prý nejsou nic neobvyklého. Sexuální návrhy ho ale do té doby míjely. Podle svých slov je Graham Wynn rád, že se mu situaci podařilo zvládnout. Lidem pracujícím v HR by prý doporučil, aby se s podobně nevhodnou nabídkou snažili vypořádat tak, že ji nahlásí a na případ ideálně upozorní i své nejbližší kolegy.