Hrozba bombou v sídle Facebooku. Firma musela evakuovat několik budov

V sídle Facebooku v americkém Menlo Parku v Kalifornii došlo v úterý k hrozbě bombového útoku. Policejní mluvčí Nicole Acker americkému webu CNBC sdělila, že několik budov bylo evakuováno.
Od redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
12/12/2018

Oddělení newyorské policie obdrželo v úterý anonymní tip o tom, že v kampusu Facebooku v Menlo Parku se skrývá bomba. Okolo čtvrté hodiny odpoledne pak tip předalo svým kolegům do Kalifornie, kteří okamžitě zahájili evakuaci několika budov, potvrdila policejní mluvčí Nicole Acker.

Na místě hledali výbušniny i psi

Kolem osmé hodiny večer se pak v budovách Menlo Parku objevili speciálně vycvičení psi, kteří měli policistům pomoci najít potenciální výbušniny. Po několikahodinovém hledání však policisté neobjevili nic znepokojivého, a tak se zaměstnanci mohli vrátit do svých kanceláří.

"Postupovali jsme tak, jako postupujeme pokaždé, když zaznamenáme vyhrožování bombou. Vždy musíme být velmi důkladní," doplnila policejní mluvčí.

Facebook není jedinou firmou v Silicon Valley, která v poslední době čelila bezpečnostní hrozbě. V květnu letošního roku čelila nepříjemnému incidentu také firma Youtube, do jejíchž kanceláří vešla žena, která zranila tři lidi, a pak se zastřelila.