7 signálů, že vás kolegové v práci nesnášejí

Pravděpodobně si v práci nepadnete do noty s úplně všemi kolegy. V některých případech ovšem můžete narazit na spolupracovníky, kteří vás budou i tajně nesnášet. Poznat, že vás na pracovišti někdo nemá v oblibě, není nicméně vůbec těžké. Tito lidé dávají svou nelibost najevo konkrétními signály. Například se vyhýbají očnímu kontaktu s vámi anebo se neusmívají, když jste poblíž.
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
16/3/2019

„Většina kolegů vám nedá najevo přímo, že vámi pohrdá, jelikož by si tak mohli způsobit problémy a ohrozit vlastní kariéru. Budou vám ztěžovat život, před ostatními se to budou snažit skrývat. Přesto lidé, kteří vás nesnáší, vydávají nepatrné výstražné signály, podle nichž poznáte, že vás nemají v lásce,“ říká Lynn Taylor, autorka knihy "Zkroťte nesnesitelného tyrana na pracovišti aneb jak se vypořádat s nadřízeným, který se chová jako dítě a jak v práci zazářit".

Jakými signály vám tedy kolegové dávají najevo, že vás tajně nesnášejí?

1. Neusmívají se, když jste poblíž

Nejedná se pouze o přechodně špatnou náladu nebo zkrátka jen „den blbec“. Pokud se kolegové ve vaší přítomnosti přestanou usmívat na denní bázi, pak to znamená jediné: něco není v pořádku.

2. Nedokáží s vámi udržet oční kontakt

Je těžké vydržet se někomu dívat déle do očí, pokud danou osobu nemáte rádi či k ní necítíte respekt, říká Taylor. Pokud zaznamenáte, že se vaši kolegové snaží vyhnout očnímu kontaktu ve chvíli, kdy s vámi hovoří, mají k tomu dobrý důvod. „Pravděpodobně se obávají, že byste jejich nenávist k vám mohli rozpoznat, takže je pro ně cestou menšího odporu odvrátit zrak,“ vysvětluje Taylor.

3. Vyhýbají se vám

Pokud si všimnete, že vaši kolegové zvolí raději cestu po schodech, když vás vidí čekat u výtahu, anebo pokud čekají, než se vrátíte z odpočinkové místnosti, aby tam vešli vzápětí poté, co odtud odejdete, je to jasné znamení, že se vám snaží za každou cenu vyhnout.

4. Neberou na vědomí vaši přítomnost

Při příchodu do práce vám spolupracující nepopřejí dobré ráno a ani večer se od nich nedočkáte rozloučení a přání pěkného večera? Dávají vám tak najevo, že vás opravdu nemají v lásce.

5. Šíří o vás drby

Jedná se sice o dětské a neprofesionální chování, ale na pracovištích se to stává dennodenně: někdo z kolegů vás nemá rád, a tak vás před ostatními začne pomlouvat.

6. Jejich řeč těla je negativní

Zachytili jste u někoho v práci nenápadné obracení očí v sloup, neustále překřížené ruce na hrudníku při hovoru s vámi nebo se kolegové ani neobtěžují zvednout oči od obrazovky, když vstoupíte do kanceláře? Pak vězte, že vám svou řečí těla sdělují, že nepatříte mezi jejich oblíbence.

7. Raději vám posílají e-maily, než aby za vámi osobně zašli

Spolupracovníci, kteří vás nemají rádi, se budou snažit osobní komunikaci s vámi co nejvíce omezit. Jestliže zaznamenáte převahu digitální komunikace nad setkáními tváří v tvář, můžete si být jistí, že se vám tak kolega snaží vyhnout.