Japonský miliardář napsal bláznivý tweet: Slíbil v něm, že rozdělí 100 milionů jenů mezi 100 lidí

Japonský miliardář Yusaku Maezawa sdílel o víkendu na svém twitterovém účtu příspěvek, který se stal historicky vůbec nejsdílenějším příspěvkem na této platformě. Miliardář v něm slibuje, že rozdělí 100 milionů japonských jenů (přes 20 milionů korun) mezi náhodně vybraných 100 lidí, kteří začnou jeho účet sledovat a jeho příspěvek nasdílí.
Od redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
8/1/2019

Japonec Maezawa je zakladatelem a ředitelem největšího japonského e-shopu s módou Zozotown. Tomu se letos nebývale dařilo a miliardář řekl, že svým twitterovým příspěvkem chce vyjádřit vděk všem zákazníkům, kteří v eshopu v minulém roce nakupovali.

Maezawův příspěvek se stal rychle tím nejsdílenějším v historii. Překonal i dosud rekordní tweet z roku 2017 od amerického mladíka, kterému fastfood Wendy's slíbil kuřecí nugety na rok zdarma, pokud jeho příspěvek dosáhne 18 miliónů sdílení. Příspěvek má v tuto chvíli 3,8 milionů sdílení. Třetím nejretweetovanějším příspěvkem je pak selfie z předávání Oscarů v roce 2014, na které je vyfocena moderátorka Ellen DeGeneresová se známými hollywoodskými herci.

Úspěšný podnikatel i kamarád Elona Muska

Yusaku Maezawa je v Japonsku velmi populárním mužem. Je vzorem pro mladé podnikatele, angažuje se v charitě i v umění. V roce 2017 zaplatil necelé 2,5 miliardy korun za obraz "Bez názvu" od amerického malíře Jeana-Michaela Basquiata. Maezawa se také přátelí se šéfem SpaceX Elonem Muskem a zaplatil si místo na kosmické lodi, kterou SpaceX vyšle v roce 2023 na oblet měsíce.