Jeptišky zcizily milodary v hodnotě 11 milionů korun. Peníze utratily za hazard v Las Vegas

Kalifornské řádové sestry zpronevěřily během deseti let zhruba 500 tisíc dolarů, v přepočtu 11 miliónů korun. Mary Kreuperová a Lana Changová si krádežemi peněz z milodarů vydělávaly na své výlety do Las Vegas, kam pravidelně jezdily a utrácely v hazardních hrách. O kauze informoval server BBC, sestry prý svého činu hluboce litují.
Od redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
13/12/2018

Mary Kreuperová pracovala jako ředitelka školy St James' Catholic School ve městě Torrance nedaleko Los Angeles. Její nejlepší kamarádka Lana Changová v té samé škole učila.

Že škole chybějí peníze odhalil až finanční audit

Podle výsledku auditu losangeleské arcidiecéze ženy kradly peníze minimálně deset let. Jeptišky krádeže dlouho tajily a maskovaly tím, že si peníze nechávaly posílat na separátní bankovní účty. Fakt, že škole chybí několik set tisíc dolarů, zjistil až finanční audit.

Ženy, které nedávno odešly do důchodu, svých činů prý hluboce litují. Jejich motivem byla pravděpodobně závislost na hazardních hrách, kterou ženy nedokázaly ovládnout. Zatímco vedení školy sestrám odpustilo, rodiče žáků St James' Catholic School žádají, aby na ženy bylo podáno trestní oznámení.

V oficiálním prohlášení se k situaci vyjádřil i školní kněz Michael Meyers: "Sestry zpronevěry přiznaly a spolupracovaly na vyšetřování," řekl kněz a dodal, že sestry mu svou vinu přiznaly a poprosily o odpuštění.