Jose Mourinho skončil v Manchesteru United. Podívejte se, kolik si v klubu vydělal

Portugalský trenér Jose Mourinho byl dnes oficiálně propuštěn z Manchesteru United. O konci Mourinha se spekulovalo už dlouho, poslední kapkou byla pro vedení klubu prohra proti Liverpoolu. Britský web Express nyní přinesl zajímavé informace o tom, kolik si Mourinho v klubu vydělal.
Od redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
18/12/2018

Jose Mourinho působil v Manchesteru od roku 2016. Fanoušci i vedení si od jeho angažování hodně slibovali, po dvou letech lze však jeho trenérskou stopu hodnotit jako zklamání. Mourinho do klubu přivedl mnoho drahých posil, některé z nich se však vůbec neprosadili. United navíc v této sezóně patří v anglické Premier league až na šesté příčce, což je pro velkoklub s velkou tradicí daleko za očekáváním.

Mourinhův roční plat v United byl 18 milionů liber

Portugalskému trenérovi jeho angažmá nevyšlo, finančně ale nepřišel vůbec zkrátka. Jeho roční plat v Manchesteru United se podle webu Express pohyboval ve výši 18 milionů liber, v přepočtu 516 milionů korun. Mourinho si tak týdně přišel na více než 346 tisíc liber (10 milionů korun), což je plat, který berou ty největší hvězdy anglické Premier league, a který z něj dělal druhého nejlépe placeného trenéra v anglické lize. Více si vydělá jen Pep Guardiola, který trénuje konkurenční Manchester City.

Za dva roky svého působení si tak Mourinho v United vydělal více než 36 milionů liber. Vedle toho má trenér sponzorské dohody s několika firmami jako například Jaguar, Heineken, Adidas, Atlantis hotels, Lipton Tea či EA Sports, které jeho příjmy dále zvyšují.