Krajta schovaná v počítači nebo živá kočka v kufru. Vládní agentura ukázala, co všechno si lidé chtěli vzít do letadla

Vládní agentura Spojených států TSA má za úkol monitorovat bezpečnost leteckého provozu v zemi. To obnáší mimo jiné kontrolování obsahu zavazadel cestujících. Na svém oficiálním instagramovém profilu sdílí zaměstnanci agentury zábavné příspěvky, v nichž se čas od času pochlubí kuriózními „úlovky“, které si s sebou lidé berou na cesty do zahraničí. Vybrali jsme pro vás pět nejzvláštnějších věcí nalezených v zavazadlech cestujících během minulého roku.
Od redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
8/3/2019

1. Krajta schovaná v počítači

Žena cestující z Barbadosu se pokusila tajně s sebou propašovat na palubu letadla živou krajtu. Tu ukryla do externího pevného disku a doufala, že si toho nikdo nevšimne. Personál kontrolující zavazadla po odhalení hada v tašce přivolal speciální hlídku, která ženě krajtu zabavila a cestující nechala předvolat k soudu.

2. Rukavice Freddyho Kruegera

Na letišti v Atlantě se objevil Freddy Krueger. Nebo alespoň jeho rukavice. TSA sdílela na svém Instagramu fotografii typické kruegerovské rukavice, kterou si jeden z cestujících sbalil s sebou na cestu. TSA doplnila příspěvek popiskem: pokud si s sebou chcete vzít do letadla rukavici s žiletkami, přibalte ji, prosím, do odbavovaného zavazadla. V příručním kufru vám to neprojde.

3. Ruční bomby ve svatebním stylu

Malé černé bomby pomalované svatebními malůvkami sice nebyly pravé a nehrozilo tak žádné nebezpečí, bezpečnostní hlídka však musí vždy, když vidí na monitoru potenciální výbušninu, zavazadlo otevřít a prozkoumat jeho obsah. To může cestující vyjít na slušnou sumu peněz. TSA doporučuje vyvarovat se převážení podobného materiálu, který může zapříčinit evakuace, zpoždění letadel či úplné zrušení letu.

4. Drogy a nůž

Samotné převážení drog není zrovna nejlepší nápad. V kombinaci s nožem to však už není vůbec dobrý nápad. Tento cestující se s tím navíc opravdu nepáral a balíček s drogami a nožem si přibalil do příručního zavazadla. Agentura to na svých stránkách komentovala tím, že všechny nože se mohou převážet pouze v odbaveném prostoru a bez drog vedle toho.

5. Živá kočka v odbaveném kufru

Kočka jménem Slim zřejmě zažila velmi stísněné, a ne zrovna příjemné chvilky, když ji její panička zavřela do kufru, který dala odbavit. Pouze šest měsíců stará kočka naštěstí bláznivý nápad své paničky přežila a nyní se nachází v péči pracovníků ze záchranné stanice.