Mladík svérázně skončil ve Walmartu. Do mikrofonu vyhlásil, že "v téhle firmě by nikdo neměl pracovat"

Pro netradiční způsob ukončení pracovního poměru se rozhodl Kanaďan Jackson Racicot. 17letý mladík žijící v Albertě už dále nechtěl snášet špatné pracovní podmínky, které podle něj panovaly v obchodním řetězci Walmart, a tak po příchodu do práce usedl k mikrofonu a nechal na celý obchod vyhlásit, že "tady by nikdo neměl pracovat".
Od redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
13/12/2018

"Žádám o pozornost od všech nakupujících i od mých kolegů. Chtěl jsem vám jen říct, že tady by nikdo neměl pracovat - nikdy," řekl do mikrofonu mladík. V obchodě byli v tu chvíli všichni v šoku. Mladík dále prohlásil, že byl více než rok a půl loajálním zaměstnancem, ale že už dále nemůže snášet pracovní podmínky, které v řetězci panují.

Teenager chtěl upozornit na špatné pracovní podmínky. Natočil i video

Racicot si stěžoval hlavně na nízký plat, náročnou práci a špatné zacházení. Ze svého netradičního výstupu navíc pořídil minutu dlouhé video, které umístil na sociální sítě, informoval server Washington Post.

Mladík podal formální výpověď už před několika dny a hlášení mikrofonem byl podle něj způsob, jak vyjádřit nesouhlas a dát o problému vědět více lidem. Jeho strategie zabrala: jeho příběhu se okamžitě chytla velká světová média.

Zástupci společnosti Walmart situaci okomentovali v oficiálním prohlášení: "Víme o videu, které koluje internetem, a jsme tímto incidentem hluboce znepokojeni. Respekt k zaměstnancům a zákazníkům patří mezi základní hodnoty naší společnosti."