Muž drží pivní půst. Vzdal se veškerého jídla a pije pouze pivo

Křesťanský půst je pro věřící obdobím, během něhož se připravují na Velikonoce. Někteří věřící se po dobu až několika týdnů zříkají některých potravin, aby si tak připomínali oběť Ježíše Krista. Muž z amerického Ohia se rozhodl pojmout půst tento rok jinak a na 46 dnů vynechá veškeré jídlo, které nahradí jedinou položkou – pivem.
Od redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
3/4/2019

Američan Del Hall, zaměstnanec americké pivovarské společnosti Fifty West Brewing sídlící ve městě Cincinnati na jihozápadě státu Ohio ve Spojených státech, se v předvelikonočním čase vzdá všech potravin a až do Velikonoční neděle bude jeho denním chlebem pouze pivo.

Muže inspirovali němečtí mniši

Hall se údajně inspiroval německými mnichy ze 17. století, kteří se kdysi postili stejnou cestou a jejich jediným příjmem bylo pouze pivo. Vysloužilý voják si v minulosti již vyzkoušel čtyřdenní půst o vodě a přiznal, že pít jen pivo po dobu několika týdnů bude velkou výzvou. „Jsem zvědavý, jestli na to mám a zda to skutečně zvládnu,“ svěřil se.

Zatím experiment vypadá tak, že Američan vypije dvě až pět piv denně. Muž si je rizik spojených s nedostatkem potřebných živin ke správnému fungování organismu vědom a zásobuje své tělo pro jistotu vitaminy. Aby měl zdraví pod kontrolou, domluvil si i pravidelné schůzky s lékařem.