Obyvatelé španělského města Narón společně hubnou. Do dvou let chtějí shodit celkem 100 tun

Španělské město Narón se pustilo do hromadné diety, když se tisíce jeho obyvatel rozhodlo, že začnou sportovat a jíst zdravěji. Obyvatelé města se zavázali, že během dvou let se jim podaří společně zhubnout 100 tisíc kilogramů, tedy celkem 100 tun.
Od redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
12/4/2019

Narón se nachází na severu Španělska v provincii Galicie. Právě v tomto regionu se vyskytuje největší podíl obyvatel země trpících nadváhou. Jen v samotném městě s 40tisícovou populací trpí více jak 9 tisíc lidí nadváhou a 3 tisícovky obyvatel jsou dokonce obézní. Zdravá strava, cvičení a pravidelné lékařské kontroly by měly všem odhodlaným lidem pomoci nadbytečné kilogramy shodit.

Celý hubnoucí projekt má pod dohledem lékař Carlos Piñeiro, který dodává, že se místní obyvatelé rozhodli změnit svůj životní styl hlavně kvůli zdravotním důvodům. Podle Piñeira je další snahou této hromadné výzvy upozornit na celosvětově rozšířený trend nadváhy a obezity, který ohrožuje lidské zdraví.

Do výzvy se zapojila i starostka města

Do projektu se zapojilo více než 4 tisíce obyvatel Narónu a příkladem šla i starostka města Marian Ferreiro, která se společně s ostatními nechala zvážit na obrovské váze. Do plánu se zapojilo i 18 lokálních restaurací, které nabízejí svým hostům speciální zdravá menu. Ta se skládají především z atlantické stravy, jež obsahuje velké množství mořských plodů. „Místo soli jsem začal používat řasy a máslo jsem nahradil olivovým olejem. Také vařím spoustu ryb,“ uvedl jeden z místních restauratérů.

Obezita se týká 19 procent obyvatel galicijského regionu. Statistiky nejsou příznivé ani v dalších autonomních oblastech, kde se průměr pohybuje kolem 17 procent. Místní z městečka Narón však věří, že se jim díky nápadité výzvě podaří statistiky změnit.