Seznamka pro krávy? Nová aplikace ve stylu Tinderu pomáhá farmářům ve Velké Británii

Nejeden člověk se seznámil se svou drahou polovičkou skrze mobilní aplikaci nebo klasickou internetovou seznamku. Není to nic, za co bychom se měli stydět. Samozřejmě při seznamování skrze seznamku bychom měli být jen více opatrní, nikdo neví, kdo se za monitorem počítače nebo displejem mobilního telefonu schovává. U aplikace Tudder britského startupu Hectare se však moc dobře ví, kdo je “na druhé straně”. Britský startup se totiž se svou aplikací zaměřuje na dobytek, přesněji řešeno zkracuje a také zjednodušuje prodej chovných krav a býků. Jinými slovy si mohou svého partnera najít i krávy díky mobilní aplikaci.
Od redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
27/2/2019

I když je tato mobilní aplikace dostupná zatím jen pro telefony od společnosti Apple, už nyní se těší velké popularitě. Ve Velké Británii, což je její hlavní trh, má už přes třiačtyřicet tisíc uživatelů a stále roste.

Chytrá aplikace, která připomíná populární Tinder

Jednotlivé profily dobytka, který hledá svého osudového partnera, jsou trochu úsměvné. Popis jednoho z profilů například vypadá následovně: “chovný býk, čtyřiadvacet měsíců, čistokrevný”. Díky podobným profilům, kterých je v mobilní aplikaci Tudder přes čtyřicet tisíc, je pro majitele dobytka jednoduché vybrat si ideální kusy, o které mají zájem. Pokud je daný býk nebo kráva podle uživatele aplikace vhodná, přejede prstem doprava, v opačném případě doleva. Tento způsob výběru je známý i z populární seznamky Tinder.

Profily kromě věku a pohlaví obsahují samozřejmě také informace o zdravotním stavu jedince.

Jeden z profilů na seznamce Tudder.

Miliony od investorů

Po spárování v aplikaci jsou majitelé dobytka přesměrováni na stránku Sell My Livestock, kde se navzájem zkontaktují a domluví se na detailech. Pro některé farmáře z odlehlejších oblastí je navíc aplikace vhodným způsobem, jak navázat kontakt s ostatními farmáři a najít vhodný dobytek.

Závěrem je třeba dodat, že mobilní aplikaci jako takové se velmi daří. Funguje již sedm let a za tu dobu získala aplikace od svých investorů přes tři miliony liber, což je v přepočtu skoro osmaosmdesát a půl milionu korun.