Školní obědy podle Donalda Trumpa: Méně celozrnného pečiva a více soli

Úřad amerického prezidenta Donalda Trumpa tento týden oznámil změny, které se týkají jídelníčku amerických školáků ve školních jídelnách. V rámci takzvané "pamlskové vyhlášky" se ve školních jídelnách ruší povinnost nabízet pouze celozrnné pečivo či mléko bez tuku. Jídelny také mohou více solit.
Od redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
13/12/2018

Ministerstvo zemědělství tento krok zdůvodňuje snížením vysokých nákladů. Původní návrh přitom spočíval v tom, že by se ve školních jídelnách konzumovalo pouze celozrnné pečivo a vařilo by se  zdravěji. Návrh měl za cíl zlepšit úroveň stravování v amerických jídelnách a nabídnout dětem zdravější jídlo. Jeho velkou zastánkyní byla například bývalá první dáma Spojených států Michelle Obamová.

Děti by prý o zdravá jídla neměly zájem

Trumpova administrativa však tento návrh zatrhla s odůvodněním, že snaha o zlepšení zdraví dětí stojí školy příliš námahy a peněz, informoval list New York Times.

Dalším z argumentů bylo, že by děti neměly o zdravější jídla zájem. „Pokud děti nejedí to, co se jim naservíruje, nemají z toho zákona nic a tím jídlem se plýtvá,“ vyjádřil se ministr zemědělství Sonny Perdue.

Trumpova administrativa se dlouhodobě snaží zrušit některé zákony z dob vlády Baracka Obamy, které považuje za zbytečné. Podle Trumpa tyto zákony příliš omezují občany i podnikatele.