Štědré Vánoce ve Škodovce. Zaměstnanci dostanou rekordní odměny

Česká ekonomika zažila úspěšný rok, a tak se řada firem chystá svým zaměstnancům vyplatit vánoční odměny. Jednou z nich je i největší česká automobilka Škoda, která oznámila, že svým zaměstnancům přidá 12 tisíc korun. To však není jediná prémie, která na pracovníky automobilky čeká.
Od redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
6/12/2018

Vedle toho se mohou těšit na další benefit, a tím je zvýšení mezd, které se odborářům podařilo vyjednat. Mzdy se zvýší o celých 25 %, což je nejvíce v historii firmy.

Většina zaměstnanců si přes svátky přijde na více než 100 tisíc korun

"Kromě 12tisícové prémie obdrží zaměstnanci s prosincovou mzdou také druhou polovinu takzvaného zaručeného bonusu, který v minulosti prosadily odbory jako trvalý bonus pro zaměstnance bez ohledu na stav hospodaření firmy. První polovina se vyplácí v červnu a druhá právě v prosinci ve výplatě za listopad," uvádí se v aktuálním týdeníku Škodovácký odborář.

Většina zaměstnanců tak přes svátky dostane více než 100 tisíc korun. Automobilce se tento rok skvěle daří, což se promítá i ve výši platů na nižších pozicích. Průzkum platů ve Škodě Auto ukázal, že průměrná hrubá dělnická mzda v automobilce činila loni 40 557 korun a letos si díky bonusům a růstu platů mohli na stejné pozici vydělat i přes 50 tisíc korun.