Tesla.com je druhou nejdražší doménou v historii. Elon Musk po letech přiznal, kolik za ni zaplatil

Známá automobilka Tesla pod vedením vizionáře Elona Muska až do roku 2016 používala pro své podnikání doménu TeslaMotors.com. Pak ale podle slov Muska firma vycítila, že je potřeba všechny své internetové aktivity přesunout pod mezinárodně silnou doménu, a tak si pořídila prémiovou doménu Tesla.com.
Od redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
12/12/2018

Detaily nákupu se dlouho tajily, nyní však Elon Musk na svém twitterovém účtu přiznal, jak to bylo, a kolik za doménu zaplatili. A nákup to byl vskutku rekordní - Tesla.com byla druhou nejdražší doménou, jaká kdy byla pořízena. Tesla za ni zaplatila 11 milionu dolarů, v přepočtu tedy 250 milionů korun. Dražší byla v minulosti pouze jediná doména, a to Sex.com, za kterou její noví majitelé zaplatili 13 milionů dolarů.

Dlouhé roky vyjednávání

Vyjednávání se navíc táhla dlouhých 10 let, kdy Elon Musk o doménu poprvé projevil zájem. Vše se nicméně podařilo uzavřít až v roce 2016, odkdy se internetové aktivity firmy přesunuly právě pod Tesla.com.

Předchozí název Tesla Motors mimochodem vymyslel Brad Siewert, kterému Tesla jako odměnu vyplatila 1,7 milionu korun. Elon Musk však nyní přiznal, že s doménou TeslaMotors.com nebyl zcela spokojený, a že se mu nová kratší a údernější verze líbí daleko více.