Vánoce na internetu letos skončí dříve. Do kdy v eshopech objednat dárky, aby přišly?

Pokud chcete mít jistotu, že pro letošní Vánoce stihnete nakoupit dárky z internetových obchodů, měli byste zboží objednat nejdéle do konce příštího týdne. 14. až 16. prosinec je pak posledním termínem, abyste měli jistotu, že vám zboží přijde včas.
Od redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
7/12/2018

Zatímco minulý rok bylo možné dárky z eshopů objednat těsně přes Vánocemi, letošní Vánoce jsou specifické. Dopravní společnosti trápí nedostatek řidičů, a tak všechny doporučují, aby zákazníci s nákupy dárků neotáleli a raději zboží objednali co nejdříve a včas.

Dopravci i zástupci internetových obchodů nabádají k včasnému nákupu zboží i z toho důvodu, že na poslední chvíli nechává nákupy vánočních dárků většina lidí a pro firmy je pak složité nabídnout dostatečné kapacity, které jsou k doručení potřeba. Například podle vyjádření generálního ředitele DPD Miloše Malaníka pro iDnes.cz jeho firma rozveze ve vánoční špičce přes sto tisíc zásilek denně, což je až o sedmdesát procent více oproti běžnému průběhu roku.

Řešením mohou být výdejny zboží

Řada eshopů v posledních letech spolupracuje s výdejnami zboží, nebo si buduje své vlastní. Výdejny jsou podle nich zajímavou alternativou klasického způsobu doručení, velkou výhodou pak je, že kromě nižší ceny a lepší časové flexibility si na ně zákazníci mohou zboží ve vánočních časech objednat o pár dní déle, a vyzvednout si ho ještě před Štědrým dnem.