Vlastník značky Louis Vuitton kupuje v obří transakci síť hotelů

Společnost Louis Vuitton Moet Hennessy (LVMH), která vlastní značky Louis Vuitton či Christian Dior, oznámila obří transakci, ve které koupí mezinárodní síť hotelů Belmond. Hodnota obchodu je 3,2 miliardy dolarů, v přepočtu více než 73 miliard korun. O transakci informoval web CNBC.
Od redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
14/12/2018

LVMH už v tuto chvíli provozuje několik hotelů a stále více tak expanduje i mimo módní odvětví, ze kterého jí plyne většina příjmů. Firma vlastní například prestižní hotel Courchevel v Alpách nebo hotely Bvgalri.

Díky koupi sítě Belmond získá vlastník značky Louis Vuitton hned několik atraktivních hotelů na zajímavých místech. Součástí transakce je například hotel hned u hory Machu Picchu v Peru, hotel Splendido na italské riviéře či Copacabana Palace v Rio de Janeiru.

Díky akvizici LVMH ještě více posílí v prémiovém segmentu

Hotely Belmondu se řadí mezi ty nejdražší na světě. LVMH tak akvizicí posílí hlavně v prémiovém cestovatelském segmentu, který rychle roste, a který se dobře doplňuje s dalšími aktivitami firmy, které jsou zaměřené na movité zákazníky.

Očekává se, že transakce bude dokončená v první polovině roku 2019. LVMH zaplatil za akcie Belmondu 25 dolarů, což je o 40 % více, než za kolik se akcie obchodovaly na burze.