Žena je alergická na svého manžela. Trpí vzácným onemocněním, které jí nedovoluje být s ním v jedné místnosti

Společnost některých lidí se často nedá vystát a být s nimi v jedné místnosti se stává noční můrou. Může vám vadit jejich nepříjemný smích nebo pronikavá vůně parfému. Mladá žena z Minnesoty se potýká s podobným problémem u svého manžela. Nemůže se zdržovat v jeho blízkosti, jelikož je na něj alergická. Doslova.
Od redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
25/3/2019

To, že má někdo alergii na určité druhy jídla, rostliny či zvířata, je dnes celkem běžné. Alergie devětadvacetileté Johanny Watkins je však velmi neobvyklá. Američanka trpí vážnou formou poruchy aktivace žírných buněk (tzv. MCAS), který způsobuje, že mladá žena nesnese dotýkat se svého manžela ani být s ním společně v jedné místnosti.

Manželé musí žít v oddělených místnostech

Toto vzácné onemocnění imunitního systému způsobuje u Johanny silné alergické reakce na okolí. Tělesný pach jejího manžela Scotta je jedním z alergenů, které u ní vyvolávají alergii a manželé tak nemohou trávit spolu mnoho času. Partneři žijí v oddělených místnostech, přičemž ten Johannin je vybaven speciální čističkou vzduchu.

Mladá Američanka je kromě toho alergická i na cigaretový kouř či zápachy různého jídla. Může jíst pouze 15 druhů potravin, které jí nezpůsobují žádnou alergickou reakci, takže si vaří stále dokola jen dvě jídla složená z povolených ingrediencí.

Alergická reakce na manžela se u Johanny začala údajně projevovat až po svatbě. Po nějakém čase si žena všimla, že pokaždé, když do místnosti vejde její partner, jí vyskočí vyrážka, rozběhne se jí migréna či se dostaví trávicí potíže. Johanna se s nepříjemnou alergií, která jí ničí život, snaží bojovat pomocí léků, nicméně u ní zatím stále nezabírají. Pár se ale nevzdává a oba partneři jsou rozhodnutí čekat, až se objeví lék, který jim umožní být zase spolu.