Zajímavosti ze světa financí

Úřad práce: Velký přehled pro všechny, kteří tam musí

26/8/2019

Ukončení studia, ztráta zaměstnání, ale i konec rodičovské dovolené – to je jen několik příkladů životních situací, kdy se musíme potýkat s pracovním úřadem. Zpravidla je to však v našem zájmu. Co nás na úřadě čeká, jaké dokumenty potřebujeme, kdy máme nárok na podporu a další potřebné informace k celému procesu jednání s úřadem vás čekají v článku.

Daň z nemovitosti 2019 - kdy a jak se platí?

23/8/2019

Daň z nemovitých věcí, do roku 2014 nazývaná kratším názvem „daň z nemovitosti“, je ve své podstatě velmi jednoduchá. Je však potřeba kvůli ní myslet hned na několik termínů a především se orientovat ve spletitých administrativních kličkách, s předstihem tedy přinášíme jejich shrnutí.

Dálniční známka Slovensko 2019 – všechno, co potřebujete vědět

21/8/2019

Pro jízdu po dálnici musíme mít na Slovensku dálniční známku stejně jako v České republice. Slovenská dálniční známka je té naší také v mnoha ohledech podobná. O tom, v čem se naopak liší, a dalších potřebných informacích se dočtete v článku.

Minimální mzda 2019 - jak je vysoká a které profese ji mají?

20/8/2019

Minimální mzda u nás byla poprvé zavedena roku 1991 a dosahovala výše 2 000 korun. Od té doby naštěstí naše ekonomika a tedy i platy zaznamenaly značný nárůst. Jakým vývojem česká minimální mzda prošla, kdo ji pobírá a jak jsme na tom v porovnání s ostatními zeměmi?

Dálniční známka pro ČR 2019 – všechno, co potřebujete vědět

19/8/2019

Pokud cestujeme vozidlem přes dálniční úseky, jsme povinni mít zakoupenou dálniční známku, jinak se vystavujeme poměrně vysoké pokutě. Kde se dá zakoupit, v jakých případech ji nepotřebujeme a kolik vůbec stojí? Tyto a další potřebné informace týkající se českých dálničních známek jsme pro vás shrnuli v článku.

Srovnání platů ČR vs. Rumunsko: Platy v Rumunsku jsou výrazně nižší

19/8/2019

Rumunsko prodělalo během posledních let největší nárůst minimální mzdy v rámci Evropské unie a výrazný rozvoj v oblasti práv zaměstnanců. Může za to především odliv pracovní síly ze země – většina osob v produktivním věku se snažila najít zaměstnání v západnějších státech Evropy. Jaké mzdy nyní panují v jejich rodné zemi?

Průměrná mzda 2019 - jak je vysoká a které profese na ni dosáhnou?

18/8/2019

Během posledních 30 let česká ekonomika neustále roste a s ní rok od roku vytrvale rostou i naše mzdy. Jak se průměrná mzda v Česku vyvíjela, kolik pracujících a na jakých pozicích na ni vůbec dosáhne a jak jsou na tom jiné státy Evropy?

Jdi nahoru