Zajímavosti ze světa financí

Respirátor FFP2 - cena v roce 2022

3/4/2022

Respirátor se v posledních letech stal nedílnou součástí našich životů stejně jako mobil, sluneční brýle nebo klíče od bytu. Co ale vlastně znamená označení FFP2, jaká je cena respirátoru a jak s ním správně zacházet, to už mnoho lidí neví.

AdBlue - cena v roce 2022

3/4/2022

AdBlue je biologicky odbouratelné, zcela neškodné řešení navržené tak, aby pomohlo dieselovým vozidlům splnit nejnovější emisní předpisy Euro. AdBlue se vyrábí z 32,5 procenta močoviny a 67,5 procenta deionizované vody. Možná jste zaznamenali fámy, že obsahuje prasečí moč, ale to je fakticky nesprávné.

Ragdoll - cena v roce 2022

2/4/2022

Ragdoll je jedna z největších domácích koček na světě, která se chová spíše jako pes než typická kočka. Její jméno doslova znamená “hadrová panenka”, kterou připomíná nejen svým vzhledem, ale především svým chováním, když ji vezmete do náruče a její tělo se uvolní přesně jako hadrová panenka.

Akita inu - cena v roce 2022

2/4/2022

Akita inu je jedno z nejstarších plemen psa na světě, které se může pyšnit tím, že ho dříve chovali japonští samurajové a císaři. Jeho jméno v překladu z japonštiny znamená “pes z Akity”, tedy jedné z prefektur severního Japonska.

Zubní implantáty – cena v roce 2022

2/4/2022

Zubní implantát je srovnatelná náhrada zubního kořene, do které se rozhodně vyplatí investovat. Zubním implantátem to ale nekončí! Kolik budete muset při ztrátě zubu zaplatit a co za to dostanete? To vše se dočtete v našem článku.

Axolotl - cena v roce 2022

2/4/2022

Axolotl mexický je obojživelník, jehož jméno pochází z aztéčtiny a v doslovném překladu znamená “vodní pes”, v češtině však spíše narazíte na jména jako vodní dráček nebo tygří mlok. Původem pochází z mexických jezer, konkrétně z jezera Xochimilco a Chalco v blízkosti dnešní metropole Mexico City. Starodávným Aztékům jejich neobvyklý vzhled připomínal božskou bytost, proto mu přezdívali vodní bůh. V minulosti sloužil jako luxusní pochoutka na mexickém rybím trhu, naštěstí ho nyní chrání zákon a najdete ho nejčastěji v akváriích než v restauracích.

Thermomix - cena v roce 2022

29/3/2022

Thermomix je v podstatě mixér, který vaří a míchá vaše jídlo při nastavitelných teplotách a rychlostech. Dodává se také s vestavěnou váhou, napařovacím nástavcem a dotykovou obrazovkou, která vás provede recepty v češtině na vše – od kuřecího cacciatore, přes bramborovou polévku až po těsto na sušenky nebo domácí chléb. A navíc se hrnec ještě po vaření i sám umyje.

Jdi nahoru