Zajímavosti ze světa financí

7 nejlépe placených modelek historie

6/7/2020

Modelek je na světě spousta a neustále objevujeme nové. Jen několik z nich má však takové charisma, že jejich kariéry přetrvají i několik desetiletí a vynesou jim miliardová jmění. Od 40. let až po současnost – které modelky si vydělaly nejvíce? Podívejte se na nejúspěšnější sedmičku.

9 nejlépe vydělávajících kapel v historii

6/7/2020

The Beatles, Queen anebo The Rolling Stones – to je jen pár příkladů hudebních velikánů, kteří navždy změnili hudební průmysl. Není tedy divu, že zároveň patří mezi nejvýdělečnější kapely historie. Kolik si vydělali a kdo další patří do žebříčku nejlépe placených kapel všech dob? Podívejte se na nejúspěšnější devítku.

Srovnání platů ČR vs. Nový Zéland (2020)

6/7/2020

Roční pracovně-turistická víza na Nový Zéland získá každoročně 1 200 Čechů a mnoho z nich si pak prodlouží svůj pobyt i na několik let. Neodchází sem však jen za novými zkušenostmi a zdokonalením v angličtině, velkým lákadlem jsou totiž i novozélandské mzdy. Jak jsou na tom v porovnání s Českem?

Robert Klark Graham: Milionář, který chtěl vybudovat elitní spermabanku

6/7/2020

Robert Klark Graham byl vynálezce, podnikatel a multimilionář. Byl to taky nadšený eugenik a rozhodl se své miliony využít pro vytvoření nové rasy, jejímž hlavním rysem bude genialita. Jak přišel ke svému jmění a jakým způsobem chtěl odvážný plán realizovat?

Registry dlužníků - kompletní průvodce (2020)

6/7/2020

Ať už jste někdy v životě žádali o hypotéku nebo třeba jen měnili dodavatele energií, pravděpodobně jste museli udělit dané společnosti souhlas s prověřením vaší osoby v registru dlužníků. Přečtěte si, jaké druhy registrů u nás existují, co se v nich dá vůbec zjistit a také jestli nám nemohou v některých případech pomoci.

Srovnání platů ČR vs. Island (2020)

6/7/2020

Severská země „ohně a ledu“ je jednou z nejřidčeji osídlených v Evropě, zároveň ale také jednou z nejdražších – jen obyčejný párek v rohlíku tady vyjde na více než 80 korun. Tomu ale samozřejmě odpovídají i zdejší mzdy. Jak jsou na tom v porovnání s Českem?

Walt Disney: Geniální animátor, který stvořil miliardové impérium

6/7/2020

Pravděpodobně nejslavnější osobnost animovaného filmu, Walter Disney, po sobě zanechala pohádkové impérium. Přečtěte si, jak se od kreslení karikatur pro časopisy propracoval k 22 Oscarům za animované filmy, které nás přenáší do světa fantazie dodnes.

Jdi nahoru