ČSOB fondy jsou připraveny zhodnotit vaše peníze

Stojíte před výběrem spolehlivé investiční společnosti? Podívejte se na klíčové informace, které vám představí ČSOB fondy a jejich rozmanitou nabídku. Vše srozumitelně a na jednom místě včetně tipů na zajímavé podílové fondy.
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Fondy
4/7/2018 2:00 AM

Když chcete začít objevovat svět investování do podílových fondů, je zbytečné čekat. Praktický průvodce ČSOB fondy vám představí historii Československé obchodní banky a pestrou nabídku včetně podmínek. Zároveň na vás čeká přehled aktuálně nejoblíbenějších fondů s popisem, díky kterému se rychle zorientujete. Neváhejte a čtěte:

Průvodce podílovými fondy ČSOB

Podívejte se také na další rady, tipy a články, díky kterým uděláte první investorské kroky správným směrem, a to nejen v rámci investování do podílových fondů ČSOB:

Kolik vydělávají podílové fondy?

5 chyb, které při investování do podílových fondů nechcete udělat

Jaké je ochrana investora u podílových fondů?

Nejoblíbenější fondy ČSOB

Mezi fondy ČSOB dominují smíšené fondy, které investorům s různými rizikovými profily servírují diverzifikované portfolio se zajímavým zhodnocením. Nabídka je však mnohem širší. Mezi nejvyhledávanější fondy se řadí:

ČSOB Bohatství –  smíšený fond ČSOB pro investory s nadprůměrnými zkušenostmi

ČSOB Vyvážený – smíšený fond, se kterým investujete do více než 4 000 aktiv

ČSOB Akciový – akciový fond s potenciálně vysokým zhodnocením a dlouhým investičním horizontem

ČSOB Konzervativní – smíšený fond pro opatrné investory s nízkým investičním rizikem

ČSOB Flexibilní plán – počítačem namíchaný mix akcií a dluhopisů pro investování bez emocí

Atraktivita fondů ČSOB

Jak jsou podílové fondy ČSOB atraktivní pro investory? Přehled výkonnosti fondů v historii odhaluje favority mezi akciovými fondy, které v dlouhodobém horizontu nabízí kladné roční zhodnocení pohybující se i nad úrovní 5 %. To je zajímavá informace především pro investory ochotné akceptovat vyšší investiční riziko.

Naopak konzervativní fondy složené převážně z krátkodobých dluhopisů trápí relativně nízká výkonnost, která stojí za zápornými výsledky v posledních letech. Příkladem může být fond ČSOB CZK Medium či ČSOB Krátkodobý DIV. Dochází tak k situaci, kdy méně rizikové fondy nejsou až tak vhodné pro velmi opatrné investory.

3 investiční tipy mezi fondy ČSOB

Mezi fondy ČSOB s nejvyšším zhodnocením od založení a vyššími výnosy patří:

ČSOB Akciový vodního bohatství

Zaměřuje se na investice do společností z průmyslových odvětví a služeb vázaných na modré zlato - vodu. Výkonnost v roce 2016 přesáhla 12 %, roční výnos od založení v měně fondu je 3,27 %.

ČSOB Akciový BRIC

Investiční fond se zaměřuje na akci firem z Brazílie, Ruska, Indie a Číny. Je příležitostí pro velmi zkušené investory, kteří dokáží ve stanoveném horizontu využít růstu. Roční výkonnost v roce 2016 byla přesáhla 10 %.

ČSOB Akciový Amerika

Důvěřujete silné americké ekonomice? Akciový fond z dílny ČSOB má od založení roční výnos v měně přes 12 %. Určen je pro odvážné investory.

Jak začít investovat s fondy ČSOB?

V případě zájmu o investování do fondů z nabídky ČSOB se neobejdete bez účtu v internetové aplikaci ČSOB Investice. Přístup můžete získat automaticky prostřednictvím služby InternetBanking 24, nebo si ho vyžádáte během schůzky na pobočce. Účet vám poradce vytvoří na počkání a zdarma. Přístup je následně možný nejen z počítače, ale také z mobilu a tabletu.

Často kladené otázky

Jaká je minimální investice do fondů ČSOB?

Jednorázově můžete investovat od 5 000 Kč nebo pravidelně od 500 Kč.

Co jsou to fondy ČSOB Premium?

Jedná se o fondy pro klienty bankovního servisu ČSOB Premium. Jejich výhodou je například aktivní správa lokálního portfolio manažera a detailní reporting.

Jaký fondy ČSOB patří k nejprodávanějším?

Do přehledu nejprodávanějších fondů patří ČSOB Premium Vyvážené portfolio, ČSOB Bohatství a ČSOB Flexibilní plán.

Jaký je kód banky ČSOB?

Kód banky ČSOB je 0300.

Jaký je SWIFT kód ČSOB?

SWIFT kód ČSOB je CEKOCZPP.