J&T Flexibilní – investuje do dluhopisů s nízkým stupněm rizika

Podílový fond J&T Flexibilní investuje především do dluhopisů a nástrojů peněžního trhu (tedy například do státních dluhopisů). Jeho cílem je ochránit hodnotu vašich peněz a nabídnout zajímavý výnos při velmi nízkém riziku. Podívejte se, jak tento fond funguje a jak do něj můžete investovat.
Logo Fondik.cz
Od redakce Fondik.cz
Kategorie:
J&T fondy
15/5/2018

Otevřený podílový fond J&T Flexibilní zahájil činnost v prosinci 2007. Od té doby již několikrát dokázal, že flexibilita ve strategii fondu dokáže generovat vysoké zhodnocení při zachování nízkého investičního rizika. Jeho historické zhodnocení je ke dnešku 3 % ročně. Do fondu můžete stejně jako do dalších J&T fondů investovat již od 300 Kč.

<table> <tr><td>druh fondu:</td><td>dluhopisový</td></tr><tr><td>měna:</td><td>CZK</td></tr><tr><td>rok založení fondu:</td><td>2007</td></tr><tr><td>investiční horizont:</td><td>2 roky a déle</td></tr><tr><td>investiční riziko:</td><td>2 (na stupnici 1 až 7)</td></tr></table>

DOPORUČUJEME: INVESTOVÁNÍ NA FONDEE

Fond J&T Flexibilní má zdravé dluhopisové jádro

Portfolio podílového fondu J&T Flexibilní je neustále v pohybu. Portfolio manažer alokuje prostředky mezi instrumenty dluhopisového a peněžního trhu na základě vývoje na finančních trzích a úrokových sazeb. Mezi další investiční příležitosti, které jsou pro fond zajímavé, se řadí dluhopisy s delší splatností, korporátní a zahraniční dluhopisy. Investice v zahraničí směřují výhradně do zemí s rozvinutým dluhopisovým trhem. Výsledkem je zvýšení potenciálu výnosu.

Ve struktuře podílového fondu J&T Flexibilní tvoří vždy většinu aktiv dluhopisy nebo obdobné cenné papíry. Mezi cenné papíry s nejvyšší váhou se řadí především státní dluhopisy nebo například dluhopisy Energetického a průmyslového holdingu. Ten sdružuje více než 50 společností v několika evropských zemích včetně České republiky a Slovenska.

Graf ukazující vysoké zhodnocení fondu J&T Flexibilní.
Vývoj zhodnocení fondu J&T Flexibilní CZK.

INVESTUJTE DO J&T FLEXIBILNÍ

Když dělají J&T fondy radost méně zkušeným investorům

Začít investovat pravidelně od 300 Kč do podílového fondu s nízkým rizikem, který nabízí zajímavý výnos? S fondem J&T Flexibilní je to realita. Fond je atraktivní příležitostí především pro méně ostřílené investory s minimálním investičním horizontem v délce 2 roky. Výhodou při investování je alespoň základní přehled o investování na kapitálovém trhu. Nižší rizikový profil totiž neznamená, že nebudete muset akceptovat riziko dočasné ztráty.

Jak můžu investovat do fondu J&T Flexibilní?

Stačí vyplnit tento registrační formulář na stránkách J&T Banky. Hned poté můžete začít investovat do fondu J&T Flexibilní už od 300 Kč.

Silné a slabé stránky dluhopisového fondu J&T Flexibilní

+ Flexibilní investiční strategie

+ Velmi dobré zhodnocení

+ Možnost investovat pravidelně od 300 Kč

− Je těžké nějaké najít