Chandrika Tandon: Indka, která vyměnila skvělou práci za hledání smyslu života

Chandrika Tandon se stala první Indkou žijící v Americe, která se stala partnerkou významné společnosti McKinsey. V roce 1992 pak založila svou vlastní poradenskou společnost a vydělala miliardy dolarů. Jenže i přes všechny pracovní úspěchy cítila, že jí v životě něco chybí, a tak všeho nechala, aby mohla podle svých slov najít vyšší smysl života.
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
1/1/2021 1:00 AM

Se svým příběhem se svěřila webu CNBC. "Jednoho dne jsem tak jako vždy přišla do práce a pracovala na obchodu, který měl hodnotu miliard dolarů," řekla Tandon, která je zároveň sestrou Indra Nooyi, bývalé ředitelky společnosti Pepsi. "Jenže v tu chvíli se něco stalo. Uvědomila jsem si, že tu smlouvu nemůžu podepsat. Cítila jsem se divně a byla jsem paralyzovaná."

Tandon prý cítila, že její život dosáhl zlomového okamžiku. "Zeptala jsem se sama sebe: chci, aby takhle vypadal můj život? Dělat jeden obchod za druhým? Zamkla jsem dveře a jen jsem chtěla porozumět smyslu toho všeho. Plakala jsem. Jenom jsem se snažila pochopit, kdo vlastně jsem, co jsem v životě dokázala a proč jsem vlastně na této planetě? Kladla jsem si otázku, jestli to všechno má nějaký vyšší smysl," dodala Tandon.

Smysl života našla v hudbě a své dceři

A tak se rozhodla se vším skončit, aby se mohla zaměřit na to, co je pro ni důležité, a najít tak podle jejích slov vyšší smysl života. Našla ho ve dvou věcech, ve své dceři a v muzice. "Uvědomila jsem si, že jsem kvůli práci neměla na svou dceru tolik času, kolik bych chtěla. A tak jsem se jí začala věnovat a trávit s ní každou volnou chvilku. Také jsem se začala věnovat věcem, které máme obě rády, hlavně muzice," naráží tak Tandon na svůj velký koníček.

"Napadlo mě, že pokud mám vymyslet, čemu budu ve svém životě dávat čas, určitě to bude hudba," dodala. Tandon dokonce v roce produkovala album Soul Call, které bylo nominováno na cenu Grammy.

Chandrika Tandon nyní svůj čas dělí mezi dceru, hudbu a charitativní činnost. Se svým manželem Ranjanem Tandonem věnovali 100 milionů dolarů univerzitě v New Yorku. Když se ohlédne zpátky, svého rozhodnutí prý nikdy nelitovala, a současný životní styl jí vyhovuje daleko více než náročná práce v korporátním prostředí, ve kterém byla tak úspěšná.

No items found.