Lidl práce - jaké pozice nabízejí a kolik platí?

Zajímá vás práce v Lidlu? V dnešním článku se podíváme na všechny důležité informace. Dozvíte se, jaké pozice v Lidlu nabízejí, kolik platí nebo to, jak probíhá výběrové řízení.
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
19/12/2020 1:00 AM

Lidl patří mezi největší zaměstnavatele v České republice. Zaměstnává tu přes 11 tisíc lidí a provozuje více než 260 prodejen a několik logistických center. V současné době Lidl nabírá nové zaměstnance hned v několika oborech.

Jaké pozice Lidl nabízí?

Lidl aktuálně hledá do svých řad prodavače a prodavačky, vedoucí směny, zástupce manažerů prodejny, manažery a manažerky prodejny a také brigádníky. Všechny tyto pozice pracují přímo na prodejnách Lidlu.

Dále je také možné pracovat v logistických centrech. Těch má Lidl celkem pět - v Brandýse nad Labem, Cerhovicích, Měříně, Olomouci a v Buštěhradě. Do logistických center Lidl nejčastěji nabírá na pozice skladníků a řidičů.

Centrála Lidlu v Praze pak obsazuje hlavně pozice v IT, marketingu, účetnictví, nákupu, logistice a controllingu.

Seznam všech aktuálních pozic najdete zde.

Jak je práce v Lidlu placená?

Lidl staví svou image na tom, že umí své řadové zaměstnance dobře odměnit. Jaká je realita? Podle našich zjištění nejsou sice platy nijak závratné, pravdou ale je, že Lidl platí více než většina obchodních řetězců.

Plat prodavačů a prodavaček

Prodavačům a prodavačkám platí Lidl při nástupu v průměru 28 500 korun měsíčně a po třech odpracovaných letech 32 000 korun.

Mzdy prodavačů a prodavaček v Lidlu jsou hodně závislé na lokalitě. Například v menších městech jako je Slavkov či Sušice jsou nástupní platy při 35 hodinovém úvazku 25 000 korun. Po třech letech se pak mzdy zvýší na 28 000 korun.

Ve velkých městech a v Praze je situace samozřejmě lepší. Lidl tu prodavačům a prodavačkám dává nástupní plat okolo 28 000 korun. Po třech odpracovaných letech se pak mzda pohybuje okolo 30 až 32 000 korun měsíčně. Pro práci prodavače v Lidlu není potřeba žádné vzdělání. Při pohovoru se cení hlavně příjemné vystupování a ochota pracovat o víkendech a svátcích.

Plat vedoucích směn

O něco vyšší platy berou vedoucí směn. Jejich práce spočívá v tom, že organizují směny prodavačů (většinou se jedná o kolektiv pěti až dvanácti lidí), zaučují nové zaměstnance na pokladně a také mají zodpovědnost za finanční hotovost a vyúčtování.

Nástupní plat se nejčastěji pohybuje okolo 35 000 korun. Po třech odpracovaných letech stoupá na 38 000 korun. Pro přijetí je potřeba mít vystudovanou SŠ/SOU. Podmínkou je také alespoň dvouletá pracovní praxe, přičemž zkušenost s obchodem je vítána.

Plat zástupce manažera prodejny

Náplní práce je plánování směn zaměstnanců (týmy mají až 50 lidí), zodpovědnost za plnění ekonomických cílů prodejny a řízení jednotlivých směn. Zástupce manažera prodejny má také za úkol kontrolovat provozní procesy a motivovat zaměstnance.

Průměrný nástupní plat je 44 000 korun, po třech odpracovaných letech vám Lidl zaplatí okolo 50 000 korun.

Plat manažera prodejny

Nejnáročnější pozice na prodejně si v Lidlu vydělá okolo 56 000 korun měsíčně. Po třech odpracovaných letech je to okolo 65 000 korun měsíčně. Do náplně práce manažera prodejny patří zodpovědnost za ekonomické výsledky prodejny a zodpovědnost za plnění dlouhodobých cílů. Manažer prodejny musí také vést celý tým prodejny, který se nejčastěji skládá z 25-50 lidí.

Pokud byste čekali, že manažer prodejny pracuje jen hlavou, tak vás vyvedeme z omylu - manažer v Lidlu občas musí i za pokladnu. Pro přijetí je potřeba alespň středoškolské vzdělání zakončené maturitou a alespoň tři roky praxe. Podmínkou je také alespoň dvouletá zkušenost s vedením lidí.

Platy na ostatních pozicích

Mezi další nejobsazovanější pozice v Lidlu pak patří řidiči a skladníci. Řidiči si při nástupu vydělají okolo 32 000 korun, po třech odpracovaných letech je to okolo 36 000 korun. Plat skladníků začíná na zhruba 28 000 korun, po třech letech se zvýší na 31 000 korun.

Jak probíhá výběrové řízení v Lidlu?

Výběrové řízení závisí na oborou a pozici, o kterou se ucházíte. V případě řadových zaměstnanců jako jsou prodavači či skladníci je nejčastější praxí to, že vám z Lidlu nejprve zavolají a oťuknou si, jestli se na danou pozici hodíte. Teprve pak vás pozvou na osobní pohovor.

U manažerských pozic probíhá výběrové řízení formou Assessment Center. Lidl si vás pozve na konkrétní den spolu s ostatními uchazeči. Společně budete plnit různé úkoly a na vás bude Lidl přesvědčit, že se na danou pozici hodíte nejvíc právě vy.

Jak probíhá zaškolení v Lidlu?

Pokud získáte novou práci, Lidl má pro své zaměstnance připravený systém zaškolení. První den získáte základní informace k práci v Lidlu a obdržíte plán zapracování.

Během prvních dnů na prodejně nebo v logistickém centru s vámi bude váš trenér. Při práci na centrále se vás ujme některý z kolegů. Ti vám ukáží, jak vše funguje. Až si budete jistější, začnete pracovat sami. Trenéra nebo kolegu ale budete mít pořád na dosah. Po zapracování si s vámi vše projde váš nadřízený a pokud nebude nikde problém, začnete pracovat sami.

Jaké benefity Lidl nabízí?

Nabídka benefitů v Lidlu je poměrně pestrá. Vedle základních věcí jako je smlouva na dobu neurčitou, 25 dnů dovolené, stravenek a MultiSport karty nabízí Lidl i některé nápadité benefity.

Patří mezi ně například vitaminový balíček, kdy zaměstnanci každý rok na podzim obdrží balíček vitaminů. Pro nastávající rodiče je pak připravený balíček s praktickými výrobky pro péči o miminko. Příjemné je, že na tyto benefity mají nárok i řadoví zaměstnanci Lidlu včetně prodavačů a prodavaček.

No items found.