7letá holčička žádala o práci v Googlu. Odepsal jí přímo ředitel firmy

Při pohledu na moderní prostory plné barev a relax-zón, které mají k dispozici zaměstnanci Googlu, nejeden začne toužit po kariéře u této společnosti. Hravost kancelářských prostor okouzlila i sedmiletou dívku z Herefordu ve Velké Británii, a tak se rozhodla napsat dopis se žádostí o místo.
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
1/1/2021 1:00 AM
Dopis, který 7letá Chloe poslala šéfovi Googlu

Chloe Bridgewater přistoupila ke své písemné žádosti jako profík. Zkušeně začala zdvořilým oslovením – „Milý šéfe Googlu“. Pokračovala popisem svých plánů do budoucnosti, které zahrnují práci v továrně na čokoládu, reprezentaci v plavecké disciplíně na Olympiádě a nově i práci v Googlu, protože jí táta řekl, že tam mají sedací vaky a skluzavky.

Další důležitou součástí kvalitní žádosti o práci je výčet kvalifikací a osobních kvalit, které by mohly být přínosem pro budoucího zaměstnavatele. Chloe uvedla, že má ráda počítače, roboty, svůj tablet, na kterém hraje hry, a taky je dost dobrá ve škole. Týmového ducha dokázala tím, že zmínila i svoji mladší sestru – prý je taky chytrá, ale baví ji spíš panenky a oblečení. A protože ví, že každého šéfa potěší, když mu dáte najevo jeho jedinečnost, dopis zakončila informací, že kromě Santy je jediný, komu kdy nějaký dopis napsala.

Navzdory očekávání si výkonný ředitel Googlu, Sundar Pichai, opravdu našel čas na odpověď. A byla velmi povzbuzující:

„Milá Chloe, mockrát děkuji za tvůj dopis. Jsem rád, že tě baví počítače a roboti a doufám, že se dál budeš zajímat o technologii. Myslím, že pokud na sobě budeš dál pracovat a budeš následovat svoje sny, dokážeš všechno, co si usmyslíš – od práce v Googlu až po plavání na Olympiádě. Těším se na tvoji žádost o práci, až dokončíš studium! :)“

Nejspíš byl taky příjemně zaskočen odvahou a odhodláním, které často chybí i mnohem starším uchazečům. Držíme Chloe palce!

No items found.