Akciový fond Evropa – investujte do evropských akcií na 100 % s fondy Allianz

Akciový fond Evropa oslovuje investory, kterým se zamlouvá investiční strategie založená na 100% investování do evropských akcií. Vyšší riziko znamená také vyšší výnos. Využijete příležitosti investovat do akcií s Allianz fondy?
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Kde investovat
6/12/2020 1:00 AM

Otevřený akciový fond Evropa představuje mezi Allianz fondy volbu vysokého rizika s potenciálně vysokým zhodnocením v dlouhodobém horizontu. Výkonnost fondu ovlivňuje v první řadě výkonnost evropského kapitálového trhu. Akciový fond Evropa volá po investorech připravených na nejeden výkyv hodnoty.

druh fondu:akciový
měna:EUR
investiční horizont:10 let a déle
investiční riziko:6 (na stupnici 1 až 7)

Chcete investovat do akcií bank a úspěšných IT firem?

Akciový fond Evropa má velmi dynamickou investiční strategii. Portfolio manažer vyhledává zajímavé příležitosti v rámci evropského regionu. Investuje ze 100 % do akcií firem s vysokým růstovým potenciálem v následujících letech.

Takto čitelná strategie je ve světě podílových fondů poměrně ojedinělá, nicméně je nutné počítat s tím, že s sebou přináší také nevýhody. Hlavní z nich je absence regionální diverzifikace. Soustředění na jeden typ aktiv a jeden region zvyšuje riziko investice. Mezi největší pozice v portfoliu akciového fondu Evropa se řadí taková jména jako Siemens, Banco Santander, BNP Paribas či SAP.

Desetiletka pro zkušené investory

Pro celkovou výkonnost fondu Evropa jsou důležité změny devizového kurzu domácí měny vůči euru. Tento fakt přihrává fond do hledáčku zkušenějších investorů, pro které jsou výkyvy hodnoty na denním pořádku. Vysokou míru rizika doprovází potenciálně vysoké zhodnocení. Důkazem vysokého rizika je také minimální doporučený investiční horizont 10 let.

Dlouhodobá výkonnost akciového fondu Evropa

V období od roku 2012 do 2016 dosáhl akciový fond vždy kladné roční výkonnosti. V roce 2013 byl roční výnos dokonce 32,46 %. V roce 2016 fond zaznamenal roční výkonnost 0,69 %. Výkonnost od založení fondu se pohybuje kolem 6 %.

No items found.