Generali Fond globálních značek - investujte do nejhodnotnějších obchodních značek na světě

Investovat do akcií jmen jako Samsung, BMW, Apple, Gucci, Nike a dalších úspěšných gigantů je s Generali Fondem globálních značek snadné a dostupné dokonce i pro drobné investory. Na jak dlouho se vám vyplatí investovat do podílového fondu z dílny Generali, který sdružuje globální značky?
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Kde investovat
6/12/2020 1:00 AM

Společnosti s hodnotnou a proslulou obchodní značkou vždy budou zajímavou investiční příležitostí. Jejich akcie dokáží nabídnout potenciálně vysoký výnos a zároveň lze u nich předpokládat další růst díky novinkám na trhu a růstu bohatství domácností. Generali Fond globálních značek za vámi přichází s nabídkou profitovat z výnosu akcií silných firem. Své brány otevřel běžným investorům v roce 2001 a aktuálně do něj můžete stejně jako do dalších Generali fondů investovat již od 500 Kč měsíčně.

druh fondu:akciový
měna:CZK
rok založení fondu:1993, otevřen od 2001
investiční horizont:8 roky a více
investiční riziko:5 (na stupnici 1 až 7)

Atraktivní portfolio z časopisu Businessweek

Strategie výběru titulů do pestrého portfolia Generali Fondu globálních značek vychází nejen z analýzy kvalitativních parametrů jednotlivých firem, ale také z kvantitativních parametrů v podobě různých finančních ukazatelů a jejich stability v čase. Portfolio manažer akciového fondu se zaměřuje na investice do společností ze seznamu společnosti Interbrand, který publikuje pravidelně prestižní časopis Businessweek.

Jména, která se nachází mezi nejvyznamnějšími pozicemi v portfoliu, netřeba blíže představovat. Charakteristická je pro ně nadprůměrná popularita značky a vysoká věrnost spotřebitelů. Kromě již zmíněných se tak jedná například o značky jako Coca-Cola, Facebook, Sony, Canon, Boeing, Tiffany, Adobe, Mastercard, Starbucks či Harley-Davidson.

S globálními značky na minimálně 8 let  

Generali Fond globálních značek je zajímavou investiční příležitostí pro dynamické investory, kteří mohou volné finanční prostředky investovat na 8 let a déle. Třebaže jsou globální značky relativně stabilní, akcie jako aktiva mohou zaznamenávat znatelné výkyvy hodnoty, na které by měl být investor připraven. Odměnou za trpělivost je potenciálně vysoký výnos.

Dlouhodobá výkonnost Generali Fondu globálních značek

V období od roku 2012 do 2016 dosáhl Generali Fond globálních značek s výjimkou roku 2015 vždy kladné roční výkonnosti. V roce 2015 byla výkonnost -1,53 %. V roce 2016 fond zaznamenal roční výkonnost 6,42 %.

No items found.