Generali Fond konzervativní - silná konkurence pro váš účet v bance

Když vám dojde trpělivost s úrokovou sazbou na vašem spořícím účtu v bance, je nejvyšší čas podívat se na podílové fondy. Generali Fond konzervativní se v krátkém období stává zajímavou alternativnou pro začínající a velmi konzervativní investory.
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Kde investovat
6/12/2020 1:00 AM

Míra zhodnocení nad úrovní běžných bankovních spořicích produktů a velmi sympatické podmínky. Tak lze ve zkratce představit Generali Fond konzervativní, který investuje převážně do dluhopisů s nízkou mírou rizika. Doporučovaný investiční horizont ze strany Generali fondů je minimálně 1 rok. Fond byl založen v roce 2001 a investovat do něj můžete jak jednorázově, tak pravidelně. Minimální pravidelná investice je 500 Kč měsíčně.

druh fondu:dluhopisový
měna:CZK
rok založení fondu:2001
investiční horizont:1 rok
investiční riziko:1 (na stupnici 1 až 7)

Pro Generali Fond konzervativní je nízká míra rizika na prvním místě

V nabídce Generali fondů představuje Generali Fond konzervativní velmi opatrnou strategii, ve které hraje hlavní roli zachování nízké míry rizika. Není tak velkým překvapením, že portfolio manažer investuje ve velké míře do termínovaných vkladů u evropských bank, státních dluhopisů a do bonitních firemních dluhopisů.

V portfoliu se nachází jak české státní dluhopisy, tak nízkorizikové investice spojené se jmény jako Česká pojišťovna, České dráhy, Home Credit, Cetin, Erste Bank či České zbrojovka.

Místo na účet do podílového fondu Generali

Fond se zaměřuje na to, aby v krátkém období nabízel vyšší čistý výnos než běžné bankovní produkty v podobě spořících účtů a termínovaných vkladů. Je tak vhodný pro investory, kteří nechtějí riskovat, ale zároveň touží efektivně spořit. Velkým plusem je v takovém případě také daňové osvobození a garance zpětného odkupu podílových listů. V případě potřeby tak máte vložené prostředky do 5 dní zpět na účtu. S odkupem nejsou spojeny žádné poplatky.

Dlouhodobá výkonnost Generali Fondu konzervativní

Za celou dobu existence dosahuje Generali Fond konzervativní kladných ročních výkonností. Nejvyššího zhodnocení ve výši 3,88 % dosáhl v roce 2009. V roce 2016 fond zaznamenal roční výkonnost 0,66 %.

No items found.