Generali fond korporátních dluhopisů - více než 50 odstínů korporátních dluhopisů

Dluhopisový Generali fond korporátních dluhopisů je skvělým příkladem promyšlené diverzifikace a zajímavou příležitostí pro méně konzervativní investory. Přečtěte si klíčové informace a zjistěte, proč investovat do dluhopisů s nadprůměrným ziskovým potenciálem.
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Kde investovat
6/12/2020 1:00 AM

Investovat do dluhopisů s Generali fondy můžete již od 500 Kč měsíčně a dluhopisový Generali fond korporátních dluhopisů není výjimkou. Založen byl již v roce 1993, otevřen je však až od listopadu 2001. Stupeň rizika je vzhledem k potenciálně zajímavému zhodnocení stále relativně nízký.

druh fondu:dluhopisový
měna:CZK
rok založení fondu:1993, otevřen od 2001
investiční horizont:3 roky a déle
investiční riziko:3 (na stupnici 1 až 7)

Investujte do minimálně 50 kvalitních titulů

Jaké je strategie pro sestavování portfolia Generali fondu korporátních dluhopisů? Korporátní dluhopisy nabízí zpravidla vyšší výnos než státní dluhopisy. Portfolio manažer tak vyhledává kvalitní korporátní dluhopisy ze zemí střední a východní Evropy s krátkou dobou splatnosti. V jeden moment fond investuje do minimálně 50 titulů, což garantuje dostatečnou diverzifikaci investice napříč regiony a různými sektory. Měnové riziko je zajištěno.

Na 3 roky s výnosem, o kterém si domácí trh dluhopisů nechává zdát

Generali fond korporátních dluhopisů zaujme investory, kteří mohou investovat volné finanční prostředky nejméně na dobu 3 let. Ideální rizikový profil je odvážnější, protože v krátkém období nelze vyloučit kolísání hodnoty kvůli negativnímu sentimentu na kapitálových trzích. Na druhou stranu za takovou míru rizika nabízí fond potenciálně vyšší zhodnocení než například domácí trh dluhopisů. Výkonnost fondu v minulosti dokázala již několikrát překvapit.

Dlouhodobá výkonnost fondu Generali fond korporátních dluhopisů

V období od roku 2012 do 2016 dosáhl Generali fond korporátních dluhopisů s výjimkou roku 2014 vždy kladné roční výkonnosti. V roce 2014 byla výkonnost -4,27 %. V roce 2016 fond zaznamenal roční výkonnost 3,65 %.

No items found.