IKS Balancovaný dynamický fond

IKS je Investiční kapitálová společnost Komerční banky, IKS Balancovaný dynamický se tedy řadí mezi podílové fondy Komerční banky. Tento fond se specializuje na investování ve střední a východní Evropě. IKS Balancovaný dynamický je fond s vysokou likviditou prostředků, který se zaměřuje na investory, kteří hledají investici s 5 a více letým horizontem.
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Kde investovat
22/5/2020 2:00 AM

Jak investuje IKS Balancovaný dynamický fond?

Fondy jsou často označovány slovy jako balancovaný a dynamický, tato slova popisují vlastnosti fondu a čím je tento fond tvořen.

Balancovaný znamená, že je tento fond tvořen jak akciemi, tak dluhopisy. V případě IKS Balancovaný dynamický akciová složka musí vždy tvořit alespoň 30% portfolia. Tato zásade je zde proto, aby měl dlouhodobě fond vyšší výkonnost než dluhopisové fondy.

Dynamický znamená, že rozložení těchto dvou složek mění specialisté v závislosti na vývojových prognózách. Právě díky flexibilitě investiční strategie se tento fond řadí mezi nejziskovější smíšené korunové fondy na českém trhu.

Podílové fondy komerční banky – atraktivní produkt od „Komerčky“

Komerční banka vznikla již v roce 1990 a postupně se stala jednou z největších bank v České republice. V roce 2003 získala KB ocenění Nejdynamičtější a Nejdůvěryhodnější banka roku v prestižní anketě MasterCard. Od svého založení se dostala od běžných účtů a spoření i k investování. Díky společnosti IKS, KB nyní nabízí celou řadu podílových fondů, do kterých může investovat každý. Z těchto fondů si vybere každý, možností je hned několik - krátkodobé, dlouhodobé, akciové, zajištěné a smíšené, právě mezi smíšené patří IKS Balancovaný dynamický. Společnost IKS patří mezi tři největší poskytovatele služeb kolektivního investování na českém trhu. Majetek pod správou IKS se za posledních deset let zvětšil více jak pětkrát.

No items found.