Italské město Sambuca prodává domy za 1 euro

V posledních letech trápí některá malá města po celém světě odliv obyvatel, kteří se stěhují do center a metropolí. Někde se se situací smířili, jinde se snaží nabízet obyvatelům výhodnější podmínky k životu a v malých městech je tak udržet. V italské Sambuce se problém rozhodli vyřešit rázně a svým způsobem kuriózně: domy v šestitisícovém městě jsou k mání za pouhý 1 dolar. O události informoval server CNN.
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
1/1/2021 1:00 AM

Radní Sambucy se k nečekanému kroku rozhodli, aby zabránili úplnému vylidnění populace. Malé městečko přitom nabízí vše, co je pro život potřeba: je čisté, v okolí se nachází nádherná krajina a nabízí i výhled na Středozemního moře.

"Neděláme to pouze kvůli vlastní propagaci jako některá ostatní města. Nejsme zprostředkovatelé, radnice všechny domy prodávané za jedno euro vlastní. Pokud ten dům chcete, v mžiku jej dostanete," řekl CNN místostarosta Sambucy Giuseppe Cacioppa.

Jeden z domů v sicilské Sambuce.

Aby město zabránilo tomu, že všechny domy vykoupí spekulanti, kteří se do nich nikdy reálně nenastěhují, přidalo ke koupi domu za euro jednu podmínku. Noví vlastníci musejí investovat do rekonstrukce minimálně 15 tisíc euro, v přepočtu 380 tisíc korun. Kromě toho musí složit zálohu 5 000 euro (127 tisíc korun), která jim bude vrácena hned po dokončení rekonstrukce.

Kupující nebudou litovat, říká místostarosta

Podle místostarosty však kupující nebudou litovat. "Sambuca je známá jako město vznešenosti. Je to úrodný kus země, který je opravdovým pozemským rájem. Nacházíme se uvnitř přírodní rezervace a obklopuje nás historie. Všude kolem jsou úžasné pláže, lesy a hory. Díky klidu a míru jsme ideálním útočištěm pro každého, kdo si chce odpočinout od bláznivosti současného světa," dodal Cacioppa.

No items found.