J&T Money - recenze podílového fondu (2021)

Jste v situaci, kdy hledáte kvalitní podílový fond, který by zhodnotil vaše peníze? Nechcete podstupovat velké riziko, ale zároveň chcete, aby se vaše peníze zhodnocovaly lépe než na spořicím účtu? Pak pro vás může být dobrou volbou fond J&T Money od J&T Banky, který jsme vyzkoušeli a nyní vám přinášíme podrobnou recenzi.
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Kde investovat
19/2/2021 1:00 AM

O fondu J&T Money bylo v posledních letech hodně slyšet. Fond se umístil na prvním místě v soutěži Investice roku pořádanou magazínem Forbes a společností Fincentrum. A za nás musíme říci, že zcela právem. Do fondu jsme investovali před dvěma lety celkem 50 000 Kč a za tu dobu nám nabídl velmi slušné zhodnocení nad 3 % ročně. Pojďme se teď na fond J&T Money podívat zblízka, ať se můžete rozhodnout, zda-li by vyhovoval i vám.

Nabízí fond J&T Money lepší úrok než spořicí účty?

Pro každého investora je alfou a omegou to, jakým úrokem se bude jeho investice zhodnocovat. U podílových fondů nelze toto číslo nikdy říct dopředu, vždy totiž záleží na tom, jak se budou vyvíjet trhy. Občas ale může pomoci podívat se do minulosti, která nám napoví, jak se fondu dařilo, a jak moc je úspěšný.

J&T Money je na tom v tomto ohledu skvěle. Jeho historické zhodnocení je silných 4,01 % ročně. To znamená, že pokud byste do fondu investovali v jeho začátcích, tak by vám v průměru vynesl 4,01 % každý rok (toto zhodnocení je čisté a jsou od něj odečtené všechny poplatky). To je ve světě podílových fondů skvělé zhodnocení a je to i výrazně více, než nabízejí spořicí účty.

Výhodou pro všechny, kteří s investováním začínají, může být fakt, že do fondu J&T Money je možné investovat již od 300 Kč. Vše si tedy můžete nejprve vyzkoušet a když budete spokojeni, můžete svou investici navýšit.

Jaké jsou poplatky?

Chytrý investor však nehledí pouze na zhodnocení, ale také si všímá poplatků, které bude muset zaplatit správci fondu, v tomto případě J&T Bance. I v tomto ohledu vychází fond J&T Money velmi dobře. Správcovský poplatek je v současné době 1 % a automaticky si ho odečte sama banka, takže se vy jako investor nemusíte o nic starat. Vstupní poplatek je pak 0,8 %.

Do čeho fond J&T Money investuje? Nehrozí mi jako investorovi příliš velké riziko?

Fond J&T Money investuje převážně do dluhopisů. Dluhopisy jsou cenné papíry, díky kterým firmy získávají peníze na rozvoj svého podnikání. Pokud například firma chce expandovat do zahraničí a potřebuje na expanzi 100 milionů korun, může vydat dluhopisy a investoři se pak složí na celou částku. Firma jim za to pak částku splatí a navíc jim zaplatí prémii v podobě úroku.

Fond J&T Money právě do takových dluhopisů investuje a přitom si pečlivě vybírá firmy, které do svého portfolia zařadí. Ve fondu najdeme například dluhopisy firmy EPH, která patří miliardáři Danielovi Křetínskému. Mezi dalšími firmami je zastoupen například realitní holding CPI Finance Slovakia nebo J&T Finance Group.

Pro vás jako investora je tedy fond bezpečný, protože J&T Money investuje jen do dluhopisů velkých, silných a stabilních firem, které nemají problém splácet své závazky.

Na jak dlouho je dobré investovat do fondu J&T Money?

Protože fond investuje do kvalitních dluhopisů, které patří mezi nejméně rizikové investiční nástroje na trhu, nemusíte se jako investor bát velkých výkyvů a kolísání hodnoty fondu.

I z toho důvodu je minimální investiční horizont u fondu J&T Money nastavený na 1 rok. To znamená, že pokud hledáte investici na kratší dobu, například na 1 až 3 roky, je J&T Money vhodnou volbou.

Jak můžu investovat do fondu J&T Money?

Stačí vyplnit registrační formulář na stránkách J&T Banky. Hned poté můžete začít investovat do fondu J&T Money už od 300 Kč.

Závěrečné hodnocení

Fond J&T Money je skvělou volbou pro všechny, kteří hledají vysoké zhodnocení a nechtějí podstoupit žádné zbytečné riziko. My jsme ocenili zejména nízkou kolísavost hodnoty fondu, která potěšila hlavně naše nervy.

Důležitým faktorem také je, že za fondem stojí silná a stabilní finanční instituce J&T Banka (naše recenze zde). Důležitou výhodou pro začínající investory může být také fakt, že do fondu se dá investovat již od 300 Kč.

No items found.