Jak funguje Mutumutu v roce 2022

Hledáte životní pojištění, u kterého nebudete platit za zbytečnosti a bez problému se vyznáte v pojistných podmínkách? Právě takovým pojištěním chce být Mutumutu. Jak funguje a co všechno vám může nabídnout jsme pro vás shrnuli v našem článku.
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Tipy
6/2/2022 1:00 AM

Co je Mutumutu?

Mutumutu je český poskytovatel životního pojištění, které konkuruje klasickým životním pojistkám svojí jednoduchostí a proklientským přístupem. Bylo založeno jako startup v roce 2018 ve spolupráci s Komerční pojišťovnou a s platformou pro podporu nových firem Creative Dock.

Komu se vyplatí Mutumutu?

Jednoduše všem, kdo potřebují životní pojištění a hledají moderní, cenově přijatelný produkt. Pojištění od Mutumutu se totiž soustředí jen na ty nejdůležitější situace a vy u něj tak nemusíte připlácet za věci, které by měly být v pojistce zahrnuty od samého začátku. Také nenabízí spoření, což je další faktor, kvůli kterému jsou běžné pojistky zpravidla dražší.

Na úvod si rovnou dovolíme uvést příklad, abyste měli představu, jakou cenu dokáže Mutumutu poskytnout. Například 29letá žena, matka jednoho dítěte, zaměstnaná jako kuchařka s čistým měsíčním příjmem kolem 15 500 Kč může získat následující krytí: 3 000 Kč měsíčně v případě pracovní neschopnosti, 3 500 Kč měsíčně v případě invalidity 3. stupně, 1 500 Kč měsíčně v případě invalidity 2. stupně a jejím blízkým bude vyplaceno 200 000 Kč v případě úmrtí. Takové pojištění ji bude stát 244 Kč měsíčně.

Jak a pro jaké případy vás pojištění od Mutumutu zajistí?

Mutumutu vás pojistí pro tyto případy:

 1. pracovní neschopnost důsledkem úrazu či choroby: V případě pracovní neschopnosti trvající déle než dva měsíce vám Mutumutu bude vyplácet měsíční rentu. Pojištění se vztahuje i na bolesti zad a psychická onemocnění, která má většina pojišťoven ve výlukách, a také na onemocnění covid-19.
 1. invalidita důsledkem úrazu či choroby: Pokud vám je přiznána invalidita 1. až 3. stupně, Mutumutu vám bude po celou dobu trvání pojištění vyplácet rentu.
 1. úmrtí: Aby po vašem úmrtí nemuseli blízcí řešit ještě finanční problémy, Mutumutu jim vyplatí částku, díky které je mohou snáze překonat. I v tomto případě se pojištění vztahuje na důsledky onemocnění covid-19.

A na jaké případy se pojištění nevztahuje? Mutumutu má přesně osm výluk, kdy vám pojistné nevyplatí:

 • pojistná událost se stane pod vlivem alkoholu nebo omamných látek
 • v souvislosti s válkou, vzpourou nebo teroristickým útokem, který jste provedli vy sami (oběti teroristických útoků odškodněny jsou)
 • v důsledku sebevraždy nebo pokusu o ni
 • v důsledku úrazů nebo chorob diagnostikovaných před sjednáním pojištění, které jsme neuvedli v dotazníku při sjednávání pojištění
 • při řízení auta nebo stroje bez příslušného oprávnění
 • v důsledku radioaktivní kontaminace nebo jaderné havárie
 • v souvislosti s těhotenstvím, porodem nebo potratem (pokud se jedná o pracovní neschopnost)
 • při provozování rizikového sportu (pokud se jedná o pracovní neschopnost nebo invaliditu).

Na kolik vyjde pojištění od Mutumutu?

Abychom mohli přiblížit ceny pojištění, uvedeme dva modelové příklady. Prvním je 40letý elektrikář, který pracuje jako živnostník, má dvě děti a splácí hypotéku. Jeho čistý měsíční příjem je asi 25 000 Kč. Pojištění od Mutumutu, se kterým by získal 15 000 Kč měsíčně v pracovní neschopnosti, 9 000 Kč měsíčně ve 3. stupni invalidity a 500 000 Kč v případě úmrtí, ho vyjde na 1 469 Kč měsíčně.

Druhým příkladem může být 52letá učitelka, která hledá nové životní pojištění, které ji zajistí až do 65 let. Žije ve vlastním bytě a její čistý měsíční příjem se pohybuje kolem 33 000 Kč. Mutumutu jí v případě pracovní neschopnosti vyplatí 6 000 Kč měsíčně, v případě invalidity 3. stupně to bude 10 000 Kč měsíčně a při úmrtí dostanou její blízcí 250 000 Kč. Taková pojistka ji bude stát 1 220 Kč měsíčně.

A kolik by podobné pojištění pro druhý modelový příklad stálo jinde?

 • Allianz: 1 122 Kč (cena pojistky je ještě vyšší u kuřáků)
 • Simplea: 1 315 Kč 
 • MetLife: 1 411 Kč 
 • AXA: 1 672 Kč

Jak funguje odměna, kterou Mutumutu připravilo pro své klienty?

Pro klienty, kteří žijí zdravě, připravilo Mutumutu odměnu v podobě vrácení až 30 % z ceny pojistky za rok. Za tímto nápadem stojí jednoduchá myšlenka - pokud o sebe pečujete, spoustě pojistných událostí můžete snadno předejít. Mutumutu se tedy rozhodlo odměnit všechny své klienty, kteří sportují, nekouří nebo chodí na preventivní prohlídky k lékaři.

Jak je odměna rozdělena? Za preventivní prohlídku a za to, že jste nekuřák, je vám vráceno pokaždé 5 % z ceny pojistného. Zbylých 20 % získáváte za pohybové aktivity - počítá se běh, cyklistika, chůze nebo aktivity na sportovištích jako je fotbal, plavání, jóga nebo dokonce i šerm. O vaší aktivitě se Mutumutu dozví díky jejich mobilní aplikaci, kterou si můžete spárovat s chytrým náramkem nebo hodinkami a sportovní aplikací, kterou už běžně využíváte.

Jak si pořídit pojištění od Mutumutu?

Pojistit se můžete z pohodlí domova a zabere vám to jen deset minut. Začněte kliknutím na tento odkaz a vyplněním krátkého nezávazného dotazníku. Na jeho základě vám Mutumutu navrhne odškodné částky a výši pojistného. Všechny částky odškodného můžete přizpůsobit svým představám, výsledná cena pojistky však musí vždy vycházet na minimálně 200 Kč měsíčně.

Jakmile si nastavíte částky pojistného, čeká vás vyplnění dalšího, obsáhlejšího dotazníku. Sem zadáte údaje o vaší osobě a také o zdravotním stavu. Znamená to, že pro zdravotní dotazník nemusíte k lékaři a celý proces sjednání nové pojistky se tak značně urychlí.

V posledním kroku odsouhlasíte několik nezbytných prohlášení a zvolíte si datum, od kdy chcete být pojištěni. Dohodu o pojištění si pak můžete pročíst tady. Nakonec nic nepodepisujete - svůj vážný zájem o pojištění potvrdíte první platbou, ke které dostanete v tomto kroku údaje, a tím je sjednáno.

Závěr

Pojištění od Mutumutu má hned několik výhod - lze ho sjednat snadno a rychle online, má přehledné podmínky a lze ho kdykoliv zrušit bez výpovědní lhůty nebo sankcí. Velmi se nám líbí, že pokrývá i pracovní neschopnost způsobenou psychickým onemocněním. Můžete ho navíc zcela přizpůsobit svým preferencím a platit tak jen za to, co skutečně potřebujete. Oproti tomu vytknout mu můžeme snad jen to, že se skutečně nedá sjednat jinak než online, což může některým klientům připadat velmi neosobní. Pokud to však pro vás není překážka, můžeme vám Mutumutu jedině doporučit.

No items found.