5 signálů, které rychle odhalí zlatokopku

Termín zlatokopka vznikl teprve nedávno a označuje ženu, která v partnerském vztahu hledá především zajištění a materiální výhody. Byť jsou tyto ženy často velmi atraktivní, stát po jejich boku může být vysilující a náročné. Pokud včas nerozpoznáte, že s někým takovým žijete, může to mít velmi neblahé účinky nejen na vaše konto, ale i na vaše sebevědomí a city. Zajímá vás, jak zlatokopku poznat? Připravili jsme pět signálů, které jsou pro chování zlatokopky typické.
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
1/1/2021 1:00 AM

1. Nemá zájem o osobní růst

Prvním znakem zlatokopky je to, že její ambice často končí získáním majetného partnera. Kariéra, postavení ve společnosti či vzdělání pro ni často nejsou prioritou. Takové ženě jednoduše nevadí, že se osobnostně nerozvíjí, a že její partner může být intelektuálně napřed. S malou ctižádostí a sebeúctou souvisí i to, že většina zlatokopek je ochotná odpustit svému partnerovi nevěru.

2. Její přívětivost se odvíjí od dárků

Ženy zlatokopky jsou často orientované na materiální potřeby. Partnera umí šikovně chválit, pokud jim tyto potřeby plní. Pokud žena zlatokopka dostává, co chce, je velmi příjemná a přívětivá. Naopak pokud partner neplní její očekávání, umí být velmi nepříjemná a odtažitá.

3. Vyžívá se v luxusu, ale neplatí ho

Pro chování zlatokopek je typické, že jsou velmi náročné na trávení volného času. Neuspokojí je obyčejná dovolená a spíše než o společné zážitky s partnerem se zajímají o to, aby byl volný čas trávený co nejluxusněji. Vyhledávají tak drahé hotely, krásné pláže a pompézní večeře. Od partnera pak čekají, že všechny náklady uhradí.

4. Často se zajímá o finanční situaci partnera

Je hezké, když se žena zajímá o to, jak se jejímu partnerovi daří v práci. V chování zlatokopky je však tento zájem čistě pragmatický. Pokud žena nutí svého partnera pracovat přesčasy či na něj tlačí, aby byl v práci rychle povýšen, tak tím často nesleduje jeho vlastní dobro. Místo toho se tím snaží ovlivnit situaci ve svůj prospěch a zajistit si, aby si mohla díky vyššímu příjmu partnera dopřávat dalších materiálních výhod.

5. Přijímá se samozřejmostí

Zlatokopka nemá problém bez námitek přijímat nákladné dary, které by se jiní lidé přijímat ostýchali. Pro její chování je také typické, že pozornost vyžaduje stále a pokud jí partner přestane dárky dávat, její chování znejistí. Pro ženu zlatokopku je dar důkazem pevnosti vztahu. Materiální věci a dary jsou pro ní důležitější než upřímné projevy lásky a city.

A co na fenomén zlatokopek říká psychologie? Podle psychologů jsou tyto ženy typické tím, že pro ně materiální potřeby vítězí nad city. Ať už to dělají vědomě či nevědomě, je pro tyto ženy těžké vnímat partnera jako citovou oporu a řešit s ním běžné věci. V partnerských vztazích může toto chování způsobit značné problémy a je překážkou pro plnohodnotný partnerský život. Pokud si je žena vědomá toho, že se v jejím chování objevují rysy zlatokopky a chtěla by situaci zlepšit a změnit se, nejvhodnější formou řešení je psychoterapie.

No items found.