Jaké investiční příležitosti přináší NN Fondy?

Více než 40 investičních strategií a obrovská přehlednost dělá z NN fondů velmi zajímavý tip pro začínající i zkušené investory. Pokud i vy máte při investování do podílových fondů rádi na výběr, nabídku NN nepřehlížejte.
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Kde investovat
6/12/2020 1:00 AM

Investice do podílových fondů je pro každého investora spojena s důležitou otázkou: „Jaké investiční společnosti a jakému fondu mohu skutečně důvěřovat?“. Investiční společnosti svěřujete vaše peníze. Věříte, že tým odborníků a profesionálních investičních manažerů vaše prostředky chytře zhodnotí. Rozdíly mezi jednotlivými společnostmi a jejich službami nejsou malé. I to je důvod, proč si představit NN Fondy.

Podívejte se proto na:

  • Představení NN
  • Jak investovat s NN Fondy?
  • Hlavní výhody NN
  • Nabídka podílových fondů NN

Díky informacím uvedeným níže se budete moci rozhodnout, zda-li jsou pro vás NN Fondy zajímavou investiční příležitostí, které byste měli věnovat nejen čas, ale také vaše volné finanční prostředky.

Představení NN

Podcenit či uspěchat výběr investiční společnosti se rozhodně nevyplatí. Možnost důvěřovat silnému partnerovi vám dodá klid za situace, kdy může v krátkém období docházet k výrazným výkyvům v cenách jednotlivých podílových fondů. Mezi společnosti, které mají se správou investic bohaté zkušenosti, se bez diskuze řadí NN (Nationale-Nederlanden).

Historie společnosti NN sahá až do roku 1845. Momentálně funguje nadnárodní nizozemská společnosti ve více než 18 zemích světa. Od roku 1992 působí NN také u nás v České republice, třebaže více než 10 let reprezentovala barvy ING a k symbolickému návratu ke kořenům došlo až v roce 2015 přejmenováním ING Životní pojišťovny a ING Penzijní společnosti na NN.

Podílové fondy jsou spravovány pod značkou NN Investment Partners, která oslovuje nejen klienty NN, ale také začínající investory a zájemce o fondy jako takové.

Jak investovat s NN Fondy?

Investici je možné provést přímo přes klientské centrum fondů NN Investment Partners prostřednictvím obchodní platformy NNinvestor. Začít investovat můžete bez větších překážek. Na základě projeveného zájmu vás bude kontaktovat obchodní zástupce. Pro investici do NN fondů uzavřete komisionářskou smlouvu a pak vám již nic nebrání vybrat si investiční strategii, která bude vyhovovat vašim představám. Investovat lze již od 500 Kč měsíčně. Přístup k fondům z nabídky NN je možný také prostřednictvím široké sítě distribučních partnerů, které NN v České republice má.

Hlavní výhody NN

Přehlednost informací, které NN zájemcům o investování do podílových fondů poskytuje, je opravdu příkladná. Podílové fondy NN Investment Partners vám otevírají dveře k více než 40 investičním strategiím napříč různými regiony, sektory a třídami aktiv. Právě široké nabídka a snadná orientace v nabídce patří společně s výkonností fondů a nízkou minimální investicí mezi hlavní důvody, proč si NN podílové fondy zaslouží ze strany investorů pozornost.

Aplikace Nninvestor je velmi intuitivní a umožňuje vám mít přehled o všech vašich investicích. Navíc funguje korektně také na mobilu. Kontrola stavu a výkonnosti fondů vám tak zabere minimum času. Pro přihlášení do aplikace vám stačí znát klientské číslo a heslo.

Nabídka podílových fondů NN

V nabídce jsou jak smíšené fondy, tak fondy čistě akciové či dluhopisové. U seznamu fondů máte k dispozici veškeré důležité informace o fondech včetně historických cen a rizikových tříd. Pro rozhodování máte maximum relevantních informací. I pro úplného začátečníka je tak velmi jednoduché zjistit si vše potřebné a rozhodnout se, zda-li do konkrétního podílového fondu investovat.

Jaké NN Fondy stojí za povšimnutí? Velmi milým překvapením v nabídce NN podílových fondů je Český akciový fond NN (L) International Czech Equity P Cap (CZK). Ten je určen investorům toužících zhodnotit kapitál prostřednictvím firem, jejichž akcie jsou obchodovány na českém, maďarském, polském a dalších východoevropských akciových trzích. Fond se zavazuje investovat nejméně 51 % aktiv do akcií obchodovaných na Burze cenných papírů Praha, případně na jiném regulovaném českém trhu. Pokud se domníváte, že středoevropské a východoevropské akciové trhy budou v budoucnu těžit z očekávaných růstů ekonomik a dalšího pozitivního vývoje, je pro vás Český akciový fond pod správou NN optimální příležitostí.

Atraktivní příležitostí je smíšený fond NN (L) First Class Multi Asset založený v říjnu 2011, který má za cíl dosahovat zhodnocení vyššího 3 % nad peněžní trh (EURIBOR 1M) na 5letém investičním horizontu. Fond investuje převážně do konzervativních nástrojů, nicméně dokáže využívat také rizikovějších investic. To vše při středním rizikovém profilu s roční kolísavostí 5 %, maximálně pak 10 %.

Máte-li zájem o rizikovější investici, zaostřete na akciový fond NN (L) EURO Equity - P Cap EUR. Ten investuje do pestrého zástupu společností v rámci euro zóny na základě důkladné analýzy. Vstupní poplatek u tohoto fondu činí 3 %, výkonností poplatek je nulový. Fond byl založen v roce 2001 a je určen pro dynamické investory s dlouhým investičním horizontem.

Zajímavé možnosti investic poskytuje NN také v rámci doplňkového penzijního spoření. Na výběr máte celkem ze tří fondů od Povinného konzervativního fondu sloužícího k bezpečnému uložení peněz přes Vyvážený účastnický fond až po Růstový účastnický fond, u kterého je možné dosahovat nadprůměrného zhodnocení.

Zaujaly vás NN Fondy?

NN patří ke zkušeným správcům investic. Mezi silné stránky patří vyvážená nabídka fondů a podmínky pro investory. Více než 40 investičních strategií napříč různými regiony, sektory a třídami aktiv je zárukou toho, že si dokáže vybrat opravdu každý. Našli jste vy u NN fond, do kterého chcete investovat?

No items found.