NN (L) International Czech Equity P Cap (CZK) - akciový fond pro investice do finančnictví

Akciový fond NN (L) International Czech Equity P Cap (CZK) patří dlouhodobě k jedněm z nejoblíbenějších v nabídce NN fondů. Podívejte se detailně na jeho portfolio, seznam pozic a další klíčové informace, díky kterým můžete objevit novou investiční příležitost.
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Kde investovat
6/12/2020 1:00 AM

Otevřený podílový fond NN (L) International Czech Equity P Cap (CZK) byl založen již v roce 1997. K založení třídy akcií došlo v roce 2001. Akciový fond má vysoký stupeň investičního rizika, nicméně jeho roční výkonnost a potenciálně vysoké zhodnocení je důvodem, proč by ho neměl zkušenější investor přehlížet. Minimální částka pro pravidelnou měsíční investici je stanovena na 500 Kč.

druh fondu:akciový
měna:CZK
rok založení fondu:1997
investiční horizont:5 let a déle
investiční riziko:5 (stupnice 1 až 7)

Když se fond zamiluje do bankovního sektoru

NN (L) International Czech Equity P Cap (CZK) je akciový podílový fond. Více než polovina portfolia je složena z investic do akcií společností kotovaných a obchodovaných v rámci Burzy cenných papírů Praha, případně na jiném regulovaném trhu. Zbývající část je rozložena mezi akcie kotované na burzách v Polsku, Maďarsku, Rumunsku a dalších východoevropských akciových trzích. Fond se specializuje především na akcie velkých a zavedených společností.

Mezi nejvýznamnější pozice se řadí Komerční banka, MONETA Money Bank, Erste Group Bank či ČEZ. Z hlediska sektorového složení dominuje v portfoliu finančnictví, energetika a spotřební zboží. Nechybí však ani telekomunikační služby či zdravotnictví.

Investujte na 5 let s cílem skutečně zhodnotit investici

Akciový fond NN (L) International Czech Equity P Cap (CZK) je zajímavou příležitostí pro investory, kterým nechybí zkušenosti a touha vložené finanční prostředky v dlouhodobém investičním horizontu významně zhodnotit. Doporučený investiční horizont je 5 let. Je nutné upozornit na to, že i přes velkou diverzifikaci a pozice rozložené v relativně stabilních sektorech může hodnota v průběhu investice znatelně kolísat.

Dlouhodobá výkonnost fondu NN (L) International Czech Equity P Cap (CZK)

V období od roku 2012 do 2016 dosáhl fond NN (L) International Czech Equity P Cap (CZK) s výjimkou roku 2014 vždy kladné roční výkonnosti. V roce 2014 byla výkonnost -0. 83 %. V roce 2016 fond zaznamenal roční výkonnost 6,22 %.

No items found.