Pár si koupil dům za 30 milionů. Několik dnů poté jim do poštovní schránky začaly chodit děsivé dopisy

Maria a Derek Broaddus z amerického New Jersey se chystali nastěhovat se do vysněného domu, který si koupili za 1,3 milionu dolarů (v přepočtu 30 milionů korun). Těsně před stěhováním je ale vyděsila zvláštní věc. V poštovní schránce domu se začaly objevovat velmi zvláštní a děsivé dopisy, které měly nové majitele vystrašit.
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
1/1/2021

Derek, který je místopředsedou pojišťovací společnosti, koupil obrovský dům krátce po oslavě svých 40. narozenin. Jednoho večera, když Derek pracoval na úpravách domu, našel ve schránce obálku s dopisem od neznámého odesílatele. Jméno a adresa příjemce byly označeny pouze jako „nový majitel“. Uvnitř se ukrýval dopis psaný na psacím stroji, který rodinu velmi znepokojil. „Nejdražší nový majiteli domu na adrese Boulevard 657, rád bych tě tímto přivítal v novém sousedství. Tento dům byl vlastnictvím mé rodiny po dlouhá desetiletí a jelikož stavba nyní slaví své 110. narozeniny, byl jsem pověřen, abych dům sledoval a chránil ho. Můj dědeček na něj dohlížel ve 20. letech 20. století, v 60. letech dům střežil můj otec. Teď je řada na mě,“ stálo v dopise. „Znáš historii tohoto domu? Víš, jaká minulost se ukrývá v jeho zdech? Proč jsi zde? Přijdu na to."

Autor dopisů se podepsal jako "Pozorovatel"

Tajemný autor dopisu dále vzkázal, že s hlídáním domu již začal a popsal vše, co se v domě během posledních několika dnů odehrávalo: „Zaplavil jsi tohle místo staviteli, abys mohl náš dům zničit. To ses ale přepočítal. Vážně nechceš být tím, kdo poškodí auru tohoto domu,“ napsal také anonym. Na závěr „The Watcher“ (Pozorovatel), jak se neznámá osoba podepsala, dodal: „Ptáte se, kdo jsem? Touto ulicí projíždí stovky aut denně. Možná v jednom z nich sedím právě já. Podívejte se do všech oken v ulici, možná jsem tam taky já. Možná jsem jedním z chodců, kteří zde neustále procházejí.“

Po přečtení dopisu pár zavolal policii. Kromě toho se také hned obrátili na bývalé majitele domu, aby zjistili, zda i oni někdy v minulosti neobdrželi podobnou výhrůžku. Bývalá majitelka domu odpověděla, že s manželem dostali „zvláštní“ dopis těsně předtím, než se vystěhovali, avšak během celých 23 let jim nepřišlo nic tak děsivého jako dopis od „Pozorovatele“. O několik týdnů později našla Maria ve schránce další dopis. Ten už tentokrát nesl i jejich celá jména. Neznámý se v něm chlubil tím, že už zná i jména jejich dětí. „Bude si mladá krev hrát ve sklepě, nebo se bude bát jít dolů sama? Být dětmi, dost bych se bál. Kdybyste byli zrovna nahoře, neuslyšeli byste je ani křičet.“

Na základě dopisu se rodina rozhodla do domu nestěhovat. Kdo stál za tajemným vzkazem nezjistili ani majitelé bytu ani policisté. Pár se pokoušel dům prodat, nicméně bez úspěchu, a tak jim nezbývalo nic jiného než sehnat alespoň nájemce. Příjmy z pronájmu jim však zdaleka nepokryjí výdaje na hypotéku, kterou si na dům vzali. Dva děsivé dopisy tak zapříčinily, že z koupě vysněného rodinného domu se stala noční můra pro celou rodinu.