Skupina Nova získala práva na vysílání mistrovství světa ve fotbale 2022

Skupina Nova získala vysílací práva na světový šampionát – FIFA World Cup Qatar 2022™, čímž dále posiluje svoji vedoucí pozici v nabídce sportovního obsahu. Fanoušci se mohou těšit na 32 přímých přenosů. Všechny zápasy uvidí diváci na volně dostupných stanicích.
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
31/8/2022 6:28 PM

Celkem 18 utkání nabídnou exkluzivně stanice Skupiny Nova, dalších 14 zápasů Nova odvysílá společně s Českou televizí. Šampionát se koná na osmi stadionech v Dauhá a okolí a začíná 21. listopadu – vyvrcholení v podobě finále je na programu 18. prosince.

„Naším cílem je neustále rozšiřovat naši už tak velmi bohatou sportovní nabídku, a to se získáním práv na mistrovství světa ve fotbale maximálně povedlo. K Lize mistrů UEFA teď přidáváme další prémiový produkt s globálním přesahem. Zápasy mistrovství světa prožívá celý svět – je to oslava sportu jako takového, národní hrdost, společná radost z výhry, ale i smutek z prohry. Zároveň se také těšíme na novou, unikátní spolupráci s kolegy z České televize na této světové sportovní akci,“ říká generální ředitelka Skupiny Nova Klára Brachtlová.

„Touto mimořádnou sportovní akvizicí také dále rozšiřujeme komerční příležitosti pro naše klienty. Jde o výjimečnou příležitost, jak zasáhnout mužské publikum,” dodává Jan Vlček, generální ředitel Skupiny Nova.

„Na přelom listopadu a prosince se na Nově všichni moc těšíme, bude to výzva divákům nabídnout nadstandardní servis z takto sledovaného turnaje. V redakci sportu máme profesionály s bohatými zkušenostmi z těch nejvěhlasnějších světových sportovních událostí – fanouškům připravíme skvělý doprovodný program. Přeji si, aby mistrovství světa zanechalo ve všech fanoušcích nezapomenutelné sportovní zážitky,“ doplňuje šéfredaktor sportu Dušan Mendel.

V turnaji se představí 32 účastnických zemí, které budou rozděleny do osmi skupin po čtyřech. Z každé skupiny postoupí do vyřazovací části dva týmy. Naposledy se hrálo MS před čtyřmi lety v Rusku a zvítězila Francie. Česká reprezentace se letos na turnaj neprobojovala, poslední její účast se datuje do roku 2006.

No items found.