TIP Fondíku na skvělou investici

Existují průměrné a dobré investice. A pak existují investice skvělé. Právě jednu takovou vám dnes představíme. Jmenuje se Fondee, historicky nabízí průměrný výnos přes 5 % ročně a účtuje si velmi nízké poplatky.
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Tipy
14/12/2020

Fondee je fintech služba, která vznikla v roce 2017. Stojí za ní manžele Eva a Jan Hlavsovi, kteří v minulosti sbírali zkušenosti ve velkých londýnských bankách a finančních institucích. Po úspěšné kariéře v korporátu (Eva to například dotáhla až na viceprezidentku v Morgan Stanley) se rozhodli vrátit do Čech a založit službu pro malé investory, přes kterou by mohl každý jednoduše zhodnocovat své peníze.

Manželé Eva a Jan Hlavsovi, kteří v České republice provozují investiční službu Fondee.
Eva a Jan Hlavsovi, kteří stojí za službou Fondee.

Přes Fondee je možné investovat do akcií a dluhopisů. Vybrat si můžete ze sedmi různých portfolií, které se liší rozložením investic, mírou rizika a historickým výnosem. U konzervativních portfolií se historický výnos pohybuje mezi 3 až 5 % ročně, u rizikovějších pak mezi 6 až 8 %.

Jednoduché obchodování

Fondee je ideální platformou pro ty, kteří nechtějí nechat své peníze ležet na běžných nebo spořicích účtech. Obchodování na Fondee je navíc jednoduché a časově nenáročné. Poté, co si na Fondee založíte účet a investujete do jednoho z portfolií, se už nemusíte dál o nic starat.

Investovat můžete od 1 000 korun. Ročně pak zaplatíte poplatek o velikosti 1,05 % z investované částky. Fondee drží licenci od České národní banky a nedávno do něj J&T Banka investovala 10 milionů korun. Vaše peníze jsou tedy v bezpečí.

Pokud vás tip na tuto investici zaujal, Fondee můžete vyzkoušet zde.