Fond Garance - přichází Allianz fondy s nejbezpečnější investicí na českém trhu?

Fond Garance z nabídky Allianz fondů patří zcela bez diskuze mezi nejbezpečnější investice na českém trhu. Zajímá vás garantované zhodnocení jednotky v minimální výši 2,4 % ročně? Pokud ano, podívejte se na další důležité informace.
Od redakce Fondik.cz
Kategorie:
4/5/2018

Otevřený smíšený fond Allianz eliminuje riziko při investování do podílových fondů a přichází mezi investory s férovou nabídkou. Čeká na vás zhodnocení ceny jednotky s garantovanou výší minimálně 2,4 % ročně. V případě příznivého vývoje na vás čeká také podíl na výnosech.

<table> <tr><td>druh fondu:</td><td>smíšený</td></tr><tr><td>měna:</td><td>CZK</td></tr><tr><td>rok založení fondu:</td><td>2004</td></tr><tr><td>investiční horizont:</td><td>5 let a více</td></tr><tr><td>investiční riziko:</td><td>1 (na stupnici 1 až 7)</td></tr></table>

Fond Garance jako příklad široké diverzifikace

Smíšený fond Garance se prezenzuje široce diverzifikovanou investiční strategií. To v praxi znamená, že portfolio manažer vyhledává nízkorizikové investiční příležitosti mezi různými druhy aktiv. Fond investuje do termínovaných depozit, dluhopisů, investičních fondů i akcií.

TIP redakce: Podívejte se na 2 nejlepší fondy, do kterých se vyplatí investovat v roce 2020

Investujte s Allianz fondy bez starostí

Zásadní otázkou nejen pro začínajícího investora je, zda-li se o strategii fondu vůbec musí zajímat. Atraktivní zhodnocení jednotky ve výši 2,4 % ročně garantujte fond Garance po celou dobu trvání smlouvy. Jako investor se tak nemusíte starat skoro o nic. Investování do tohoto podílového fondu je velmi zajímavou alternativou spořících účtů a termínovaných vkladů při minimálním riziku.

Dlouhodobá výkonnost smíšeného fondu Garance

Pohled na historickou výkonnost fondu Garance opravdu není překvapením. Roční výkonnost je garantovaných 2,4 % ročně. Zhodnocení pod tuto hodnotu nemůže klesnout.

Silné a slabé stránky smíšeného fondu Garance

+ Garantovaná výkonnost 2,4 % ročně

+ Nízká úroveň rizika

− Fond může obsahovat měnové riziko