ING Aria Lion Moderate – opatrným investorům vykouzlí úsměv na rtech

Fond fondů ING Aria Lion Moderate se mezi ING fondy řadí k těm nejméně rizikovým. Fond investuje především do konzervativních fondů a oslovuje tím pádem opatrné investory, kteří hledají výhodnější alternativu spořicích účtů v bance.
Logo Fondik.cz
Od redakce Fondik.cz
Kategorie:
2/5/2018

Otevřený podílový fond ING Aria Lion Moderate vznikl v roce 2014 s cílem nabídnout investorům, kteří neradi riskují, možnost získat o něco vyšší výnos, než jim nabízí banky na spořících účtech. Fond investuje z větší části do konzervativních fondů a překvapuje vstupním poplatkem 0 %. Minimální pravidelná investice do fondu je pouhých 100 Kč.

<table> <tr><td>druh fondu:</td><td>fond fondů</td></tr><tr><td>měna:</td><td>CZK</td></tr><tr><td>rok založení fondu:</td><td>2014</td></tr><tr><td>investiční horizont:</td><td>3 roky a déle</td></tr><tr><td>investiční riziko:</td><td>3 (stupnice 1 až 7)</td></tr></table>

DOPORUČUJEME: INVESTOVÁNÍ NA FONDEE

ING Aria Lion Moderate vybírá mezi 25 000 fondy

Diverzifikace na druhou. I tak by šla popsat investiční strategie fondu ING Aria Lion Moderate. Široké rozložení portfolia pomáhá minimalizovat kolísavost hodnoty. Fond převážně investuje do podnikových anebo vládních dluhopisů. Část investic fondu může být umístěna také v rizikovějších fondech. Podíl dluhopisů za běžných okolností tvoří až 75 % celého portfolia.

Z hlediska rozložení dluhopisů dle segmentu převažují korporátní a státní dluhopisy. Fond však investuje také do hybridních a globálních dluhopisů. Celý proces výběru fondů, do kterých portfolio manažeři investují, je založen na hluboké analýze s respektem ke stanovenému investičnímu profilu fondu.

Chcete mít možnost vyššího zhodnocení než u běžných spořicích produktů?

Fond fondů ING Aria Lion Moderate nabízí možnost vyššího zhodnocení pro investory, kteří jsou opatrní a nechtějí riskovat. Geografické rozložení portfolia nahrává širokému rozptýlení rizik. Doporučený investiční horizont jsou minimálně 3 roky. Riziko je ze strany správce fondu aktivně řízeno.

Dlouhodobá výkonnost fondu ING Aria Lion Moderate

Od vzniku dosáhl fond fondů ING Aria Lion Moderate zhodnocení ve výši 6,82 %. Za rok 2015 přinesl investorům velmi pěkný výnos ve výši 2,56 %.

Silné a slabé stránky fondu fondů ING Aria Lion Moderate

+ Velké diverzifikace fondu fondů

+ Investice od 100 Kč měsíčně

+ Geografické rozložení portfolia

− Na konzervativní fond delší investiční horizont