J&T BOND CZK – s dluhopisy za velmi zajímavým výnosem

Smíšený fond J&T BOND CZK prostřednictvím investic do dluhopisů míří na vysoké zhodnocení, které překoná zhodnocení bankovních vkladů při zachování nižšího rizika. Jaká je jeho investiční strategie a patříte mezi investory, pro které je tento fond vhodný?
Od redakce Fondik.cz
Kategorie:
17/4/2018

Otevřený podílový fond J&T BOND CZK patří k nejoblíbenějším volbám mezi J&T fondy. Založen byl na konci listopadu 2011. Jeho cílem je výrazně překonávat zhodnocení bankovních vkladů. K tomu využívá strategie založené především na dluhopisech. Minimální doporučená doba investice jsou 3 roky. Do fondu můžete pravidelně investovat již od 300 Kč měsíčně.

<table> <tr><td>druh fondu:</td><td>smíšený</td></tr><tr><td>měna:</td><td>CZK</td></tr><tr><td>rok založení fondu:</td><td>2011</td></tr><tr><td>investiční horizont:</td><td>3 roky a déle</td></tr><tr><td>investiční riziko:</td><td>2 (na stupnici 1 až 7)</td></tr></table>

J&T BOND CZK ladí výkonný mix dluhopisů

Smíšený otevřený podílový fond J&T BOND CZK se specializuje na dluhové cenné papíry a další obdobné investiční nástroje. V portfoliu nechybí ani nástroje peněžního trhu, finanční deriváty či repo obchody. Investiční nápady skupiny J&T v podobě střednědobých dluhopisů doplňuje mix firemních a státních dluhopisů. Výsledkem je relativně velká diverzifikace a nízké investiční riziko.

Pohled na strukturu fondu J&T BOND CZK odhalí více než 50% zastoupení zahraničních dluhopisů. Další položkou v pořadí jsou domácí dluhopisy a domácí hotovost. Mezi emitenty cenných papírů v portfoliu s nejvyšší váhou se řadí například EMMA GAMMA FINANCE, Energetický a průmyslový holding či poskytovatel horských turistických služeb Tatry Mountain Resorts slovenského miliardáře Igora Rattaje.

Po třech letech pro nezanedbatelný výnos

Pro opatrné investory stojí smíšený otevřený podílový fond J&T BOND CZK na rozhraní mezi konzervativní strategií a nástroji s vyšším investorským rizikem. Výnos znatelně přesahující zhodnocení bankovních vkladů je však velkým lákadlem a důvodem, proč se nad investičním rizikem, které dokážete akceptovat, zamyslet. Minimální doporučená doba investice 3 roky prozrazuje zajímavější růst teprve až v dlouhodobém horizontu. Fond J&T BOND CZK je zde pro ty, kteří jsou ochotni přijmout riziko dočasné ztráty.

Dlouhodobá výkonnost fondu J&T BOND CZK

V období od roku 2011 do 2016 je pohled na výkonnost velmi pozitivní. Fond J&T MONEY CZK dosáhl ve zmíněném časovém období vždy kladné roční výkonnosti. V roce 2012 byla výkonnost dokonce 8,10 %. V roce 2016 fond zaznamenal roční výkonnost 7,40 %. Je však nutné upozornit na to, že historická výkonnost negarantuje budoucí výsledky.

Silné a slabé stránky smíšeného fondu J&T BOND CZK

+ Velká diverzifikace

+ Zajímavá výkonnost v uplynulých letech

+ Možnost investovat pravidelně od 300 Kč

− Maximální vstupní poplatek 3 %

− Pro konzervativní investory delší investiční horizont