J&T MONEY CZK – podílejte se na investičních nápadech skupiny J&T

Smíšený fond J&T MONEY CZK není nositelem titulu Investice roku v kategorii Smíšené fondy za roky 2013, 2015 a 2016 náhodou. Podívejte se detailně na jeho majetek, dosažené výnosy a investiční politiku, kterou oslovuje zájemce o investování do podílových fondů.
Od redakce Fondik.cz
Kategorie:
21/7/2018

Otevřený podílový fond J&T MONEY CZK byl založen v roce 2012 s cílem nabídnout investorům nízkorizikovou alternativu bankovních vkladů. Krátký investiční horizont a možnost investovat do fondu již od 300 Kč měsíčně z něj dělá zajímavou volbu mezi J&T fondy pro začínající a méně zkušené investory.

<table> <tr><td>druh fondu:</td><td>smíšený</td></tr><tr><td>měna:</td><td>CZK</td></tr><tr><td>rok založení fondu:</td><td>2012</td></tr><tr><td>investiční horizont:</td><td>1 rok a déle</td></tr><tr><td>investiční riziko:</td><td>1 (na stupnici 1 až 7)</td></tr></table>

J&T MONEY CZK sází na investiční nástroje s pevným výnosem

Smíšený otevřený podílový fond J&T MONEY CZK přichází s investičním receptem na atraktivní výnos s nízkým kolísáním hodnoty. Strategie je založena na investicích do nástrojů s pevným výnosem. V první řadě tak portfolio manažer vyhledává dluhové cenné papíry a nástroje peněžního trhu včetně směnek a termínovaných vkladů. Za dlouhodobým růstem fondu tzv. high yield dluhopisy s kratší splatností či dluhopisy s proměnlivou úrokovou sazbou.

Z hlediska struktury mají více než 40% podíl domácí dluhopisy. Objem zahraničních dluhopisů taktéž přesahuje 40 % z celkového majetku fondu. Mezi cenné papíry s nejvyšší váhou v rámci portfolia J&T MONEY CZK se řadí například EPH Financing, J&T Finance Group či realitní holding CPI Finance Slovakia. Investováním do fondu se podílíte na investičních nápadech skupiny J&T.

Klidná plavba na jeden rok pod vlajkou J&T

Patříte mezi konzervativní investory, kteří preferují krátký investiční horizont? Podílový fond J&T MONEY CZK dosahuje na zajímavé výnosy při nízké kolísavosti investic. Délka doporučeného investičního horizontu je minimálně 1 rok. Fond je atraktivní především pro investory, kteří požadují o něco lepší výnos, než jaký nabízí bankovní vklady. Nechtějí však kvůli němu podstupovat vysoké riziko. Fond J&T MONEY CZK je příslibem krátké a klidné plavby ve světě podílových fondů.

Dlouhodobá výkonnost fondu J&T MONEY CZK

V období od roku 2012 do 2016 dosáhl fond J&T MONEY CZK vždy kladné roční výkonnosti. V roce 2013 byla výkonnost dokonce 5,70 %. V roce 2016 fond zaznamenal velmi atraktivní roční výkonnost 4,90 %.

Silné a slabé stránky smíšeného fondu J&T MONEY CZK

+ Nízká kolísavost hodnoty fondu

+ Zajímavá výkonnost v uplynulých letech

+ Možnost investovat pravidelně od 300 Kč

− Maximální vstupní poplatek 3 %